pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Berlin. Ustrój i rola w systemie politycznym RFN po 1989 r.
Książki »
Tytuł książki:

Berlin. Ustrój i rola w systemie politycznym RFN po 1989 r.

Autor książki:

Andżelika Mirska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375450330
ISBN: 978-83-7545-033-0
Data: 2012-03-29
37.20  43.00  5.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Berlin. Ustrój i rola w systemie politycznym RFN po 1989 r. - Andżelika Mirska - opis książki:

Mamy tu do czynienia z monografią, w której autorka w sposób przekonywujący zajmuje się historią Berlina, jego ustrojem politycznym, jak również rolą Berlina w systemie politycznym Niemiec. Autorka w treści pracy kładzie szczególny nacisk na rozeznanie rozwiązań ustrojowych i mechanizmów działań władzy publicznej. Plastycznie ukazuje model normatywny i instytucjonalny oraz przejawy funkcjonowania władzy publicznej. Rekonstrukcja tych stron rzeczywistości społecznej wypadła okazale. Autorka nie ograniczyła się tylko do analizy zachowań w samym kraju związkowym, ale wyszła szerzej wskazując na oddziaływanie Berlina na stosunki polityczne w rozleglejszym wymiarze geopolitycznym. Kompleksowe podejście do przedstawianych problemów jest mocną stroną rozważań zawartych w pracy.

prof. dr hab. Eugeniusz Zieliński, Uniwersytet Warszawski Autorka zaprezentowała niezwykle inteligentnie i jasno zasadnicze kwestie związane z ustrojem i rolą Berlina, dając bogaty obraz problemów, stanowisk, poglądów odzwierciedlonych w głosach naukowców i publicystów zajmujących się kwestią Berlina. Jest to obraz przekonywujący, prowadzący do odmitologizowania Berlina jako złowrogiego molocha, obraz ukazujący miasto z jego wielkimi wewnętrznymi słabościami.

prof. dr hab. Janusz Sawczuk, Uniwersytet Opolski Monografia ta przyczyniając się do poszerzenia wiedzy na temat sytuacji Berlina, jego finansowych i ekonomicznych problemów, ale także artystycznych i naukowych działań z pewnością wyjdzie na dobre wzajemnemu polsko-niemieckiemu zrozumieniu.

prof. Helmut Wagner, Freie Universitat Berlin

Książka „Berlin. Ustrój i rola w systemie politycznym RFN po 1989 r.” - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2007 r. Cena 37.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Berlin. Ustrój i rola w systemie politycznym RFN po 1989 r."
Andżelika Mirska - autor m.in.:
Demokratyczna modernizacja sfery - okładka książki
Demokratyczna modernizacja sfery publicznej Konstanty A. Wojtaszczyk, Andżelika Mirska (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Transformacja ustroju politycznego - okładka książki
Transformacja ustroju politycznego wybranych państw... Ewa Bujwid-Kurek, Dominika Mikucka-Wójtowicz