pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Asymetria

Autor książki:

Lisa Halliday

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788308068779
ISBN: 978-83-0806-877-9
Data: 2019-06-06
28.73  39.90  11.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Asymetria - opis książki:

Jedna z 10 najważniejszych książek 2018 roku według "Time", "New York Times" i vulture.com. Przyjęty z wielkimi owacjami amerykańskiej krytyki debiut młodej prozaiczki. Książka w stylu Philipa Rotha, jednak "bardziej Rothowska niż sam Roth".

Dwie współczesne historie, które odbijają się echem i przecinają w zaskakującej asymetrii? Najpierw Mary-Alice - dwudziestoparoletnia asystentka w dużym nowojorskim wydawnictwie, inteligentna i utalentowana - w Central Parku poznaje wielkiego pisarza. Dzieli ich duża, prawie pięćdziesięcioletnia różnica wieku, łączy literatura i namiętność. On daje jej ciasteczka, podsuwa intrygujące lektury, spłaca studencki kredyt. Ona - ekscytujący seks, przywiązanie, dyskrecję. Mentor i uczennica.

Historia Amara jest inna, jednak tylko pozornie niezależna. To Amerykanin irackiego pochodzenia. Ma brooklyński akcent, dyplom ekonomisty i dwa paszporty, którym zawdzięcza zatrzymanie przez służby imigracyjne na londyńskim lotnisku Heathrow w drodze do Kurdystanu, gdzie ma odwiedzić brata. Zupełnie nieoczekiwanie staje się zakładnikiem konfliktu rozgrywającego się na Bliskim Wschodzie.

Asymetria to nadzwyczaj wciągający, błyskotliwy i aktualny debiut, który porusza istotne problemy i stawia szereg pytań na temat współczesnego świata. Czy różniąc się wiekiem, talentem, zarobkami i pochodzeniem, możemy się zrozumieć? Jaka relacja łączy życie i sztukę? Gdzie sięgają granice naszej wyobraźni i empatii?
"Asymetria" to książka elegancka, zabawna, pomysłowa, wnikliwa i szalenie satysfakcjonująca. Kocham tę powieść, podziwiam ją i jej zazdroszczę. Jest cudowna.

Zadie Smith
Mamy fajną książkę. Talent na miarę Eleanor Catton.

Maciej Świerkocki
Elektryzująca powieść.

"The Guardian"
Olśniewający talent narracyjny.

"The Los Angeles Review of Books"
Błyskotliwa i wielowymiarowa refleksja nad dynamiką władzy w miłości i na wojnie.

"The Wall Street Journal"
"Asymetria" to debiut, a łatwo odnieść wrażenie, że jest dziełem osoby, która ma za sobą wiele lat pisania i wiele książek na swoim koncie. Halliday napisała jednocześnie transgresyjną powieść z kluczem, powieść idei i politycznie zaangażowane dzieło metafikcyjne.

"The New York Times Book Review"

Książka "Asymetria" - Lisa Halliday - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.73 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]