pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tam, gdzie nie sięga już cień
Tytuł książki:

Tam, gdzie nie sięga już cień

Autor książki:

Hanna Kowalewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 145x207 mm
EAN: 9788308055229
ISBN: 978-83-0805-522-9
Data: 2015-04-22
27.36  38.00  10.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

NAJDŁUŻSZY CIEŃ ZOSTAWIAJĄ CI, KTÓRYCH KOCHALIŚMY NAJMOCNIEJ
Tej książki nie można czytać obojętnie!
Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje. Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych.

Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym? Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie - Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?
Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć.

To opowieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi.

Wyraziści bohaterowie, ich sekrety i duża dawka namiętności, które nie podlegają chłodnej kalkulacji - wszystko to tworzy wnikliwy portret pokolenia niezobowiązujących związków, które nie bardzo potrafi kochać, ale jednocześnie nie przestaje tęsknić za miłością i jej szukać?
Mimo że autorka podejmuje trudne tematy, miłość i namiętność splata ze śmiercią, utratą, nienawiścią czy odrzuceniem, książka jest pełna ciepła i humoru.

Hanna Kowalewska - to pisarka o dużych możliwościach warsztatowych - tworzy zarówno poezję jak i opowiadania, ma też w swoim dorobku dramaty, słuchowiska i scenariusze filmowe.

Autorka bestsellerowego i uwielbianego przez czytelników cyklu o Zawrociu. Tego lata, w Zawrociu - jego pierwsza cześć, od razu zyskała wielką popularność oraz została przetłumaczona na niemiecki i włoski. Kontynuacja to: Góra śpiących węży, Maska Arlekina, Inna wersja życia i Przelot bocianów. Powieść Julita i huśtawki w 2003 roku, została uznana za Książkę Roku przez Magazyn Literacki Książki oraz nominowana do Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka wydała również kilka tomików wierszy, zbiór opowiadań i dwie powieści dla młodzieży.

Mimo iż nieustannie szuka literackich wyzwań i nowych tematów, w jej utworach można też znaleźć stałe motywy: samotność, śmierć, skomplikowane związki i uczucia. Czytelnicy cenią jej książki zwłaszcza za piękny i wysmakowany styl oraz poetycki klimat.

Pisarka jest wielką miłośniczką warszawskiej Pragi.

Więcej o Hannie Kowalewskiej na stronie internetowej hannakowalewska.pl

Książka "Tam, gdzie nie sięga już cień" - Hanna Kowalewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 396 stron i została wydana w 2015 r. Cena 27.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Hanna Kowalewska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Miód na serce - okładka książki

Miód na serce

Edyta Świętek
Gdy umarł Don Kichot - okładka książki

Gdy umarł Don Kichot

Andres Trapiello
Intrygantki - okładka książki

Intrygantki

Eric-Emmanuel Schmitt
Szczęście w cichą noc - okładka książki

Szczęście w cichą noc

Anna Ficner-Ogonowska
Dobry ojciec - okładka książki

Dobry ojciec

Diane Chamberlain
Magiczne lato - okładka książki

Magiczne lato

Aleksandra Tyl
Cztery po północy - okładka książki

Cztery po północy

Stephen King
Produkty podobne:
Trauma - okładka książki

Trauma

Marcin Pomiećko