pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nigdzie indziej

Autor książki:

Tommy Orange

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381166362
ISBN: 978-83-8116-636-2
Data: 2019-06-06
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jedna z najlepszych książek roku według: The Washington Post, NPR, Time, O, The Oprah Magazine, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly, The Dallas Morning News, Buzzfeed, Book Page, Publishers Weekly, Library Journal, Kirkus Reviews.

Nigdzie indziej to wielopokoleniowa opowieść o przemocy i regeneracji, pamięci i tożsamości, jak również pięknie i rozpaczy, które wplecione są w dzieje rdzennych mieszkańców Ameryki
Tommy Orange opowiada historię dwunastu postaci, z których każda ma swoje powody, by wybrać się na wielki zjazd plemienny w Oakland. Jacquie Czerwone Pióro od niedawna znowu nie pije i usiłuje powrócić na łono rodziny, którą niegdyś porzuciła. Dene Oxendene stara się poskładać swe życie na nowo po śmierci wujka i przybywa na zjazd, aby pracować na rzecz indiańskiej społeczności i w ten sposób uczcić jego pamięć. Opal Viola Wiktoria Niedźwiedzia Tarcza przychodzi na stadion, by obejrzeć występ swego siostrzeńca Orvila, który nauczył się tradycyjnego indiańskiego tańca, oglądając materiały wideo na kanale You Tube, a teraz po raz pierwszy chce go wykonać podczas zjazdu przed publicznością. Ten imponujący spektakl odwołujący się do uświęconej tradycji będzie więc okazją do wzruszających pojednań. Stadion w Oakland stanie się również widownią wydarzeń, w których wyniku naród indiański poniesie wielkie ofiary, znów wykaże się heroizmem i dozna niewypowiedzianej straty.

Oto głos, jakiego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, głos nabrzmiały poezją i pełen pasji. W tej kapitalnej powieści, która bierze się za bary ze złożoną i bolesną historią, ze spuścizną piękna i głębokiej duchowości, a także z plagą uzależnień, przemocy oraz nadużyć i samobójstw, Tommy Orange pisze o rdzennym Amerykaninie osiadłym w wielkim mieście. Na przemian pełna niepohamowanej wściekłości i gniewu, zabawna i poruszająca aż do głębi serca, pierwsza powieść Tommy ego Orange a jest zdumiewającym i wstrząsającym zarazem portretem takiej Ameryki, jaką bardzo niewielu z nas kiedykolwiek widziało.

Zachwycający debiut - Margaret Atwood
Brawurowa - Dwight Garner, The New York Times
Czyste urzekające piękno - Colm Toibin, The New York Times
Mistrzostwo - Ron Charles, The Washington Post

Książka "Nigdzie indziej" - Tommy Orange - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.