pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Apokryf

Autor książki:

Wojciech Dutka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 512 s.
EAN: 9788366966741
ISBN: 978-83-6696-674-1
Data: 2021-10-14
30.59  42.99  12.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeden człowiek przeciw Imperium Rzymskiemu!
Poruszająca opowieść o zagładzie, jaką Rzymianie zgotowali Żydom?
Przyjaciele z rzymskiego Eskwilinu: Rzymianin, Żyd i Grek, obywatele Wiecznego Miasta, już u progu dorosłości trafiają w wir dramatycznych wydarzeń, które zaważą na ich życiu. Wraz z nimi czytelnik przemierza prowincje potężnego Imperium Rzymskiego, przeżywa perypetie miłosne, moralne dylematy i bolesne zmagania bitewne.

Główny narrator powieści to rzymski legat Sekstus Juliusz Sewer, który spowiada się synowi ze zbrodni, jakich dokonał w Judei, idąc tropem tajemniczego hebrajskiego słowa mesjasz? To słowo wiedzie go do tajemnicy wielkiego powstania Izraela przeciwko rzymskim okupantom. Na jego czele stanął jeden człowiek, który zamiast miecza używał pióra.

Autor kreśli świat starożytny II wieku naszej ery w sposób epicki, wciągający czytelnika w suspens powieści szkatułkowej, nie dając mu wytchnąć. Pojawiają się znakomicie sportretowane postacie historyczne: chimeryczny i neurotyczny cesarz Hadrian, jego kochanek Antinous, rzymski legat Judei Kwintus Tinnejusz Rufus, najsłynniejszy rabin żydowski Akiba ben Josef oraz przywódca powstańców Szymon bar Kochba.

Książka "Apokryf" - Wojciech Dutka - oprawa miękka - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 512 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]