pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kurier z Tivoli

Autor książki:

Wojciech Dutka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788366730328
ISBN: 978-83-6673-032-8
Data: 2021-02-26
30.24  42.99  12.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zamiast wolnej Polski czekały na niego demony przeszłości. A czas zabijania wcale się nie skończył...

Mokrzycki - hrabia, dyplomata, szpieg, jednym słowem: polski Bond czasów II wojny światowej - otrzymuje kolejną misję. Zostaje wysłany przez generała Andersa i amerykański wywiad do ojczyzny z karkołomnym zadaniem zatrzymania powstania przeciw Niemcom i kontynuowania walki z Sowietami. Bierze udział w piekle powstania warszawskiego i ściera się z Niemcami, by zaraz potem przeciwstawić się komunistom z UB i NKWD. Nie wie jednak, że ubecja ma w swoich szeregach kogoś, dla kogo zabicie Mokrzyckiego staje się sprawą osobistą...

I jest jeszcze miłość, która przydarza się hrabiemu, choć ten bezwzględny cyngiel podziemia jest już sterany życiem i pozbawiony złudzeń.

I tym razem na drodze bohatera, znanego z dwóch poprzednich części cyklu - Kuriera z Toledo i Kuriera z Teheranu - stają niezwykli ludzie. Na kartach powieści spotykamy m.in. pisarzy: Jarosława Iwaszkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, jednego z wyklętych - Tadeusza Zielińskiego Igłę, dowódców polskiego podziemia, jak choćby generał Antoni Chruściel Monter, ale też katów z UB: Julię Brystygierową Lunę oraz Józefa Czaplickiego. Znów pojawia się stary wróg Mokrzyckiego, generał Walter, oraz największy nieprzyjaciel hrabiego, którego istnienia on sam nawet nie przeczuwał?
Kurier z Tivoli to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską. Powstanie warszawskie, koniec wojny i walka z komunistami. A w tym wszystkim nadzieja na nowe życie i miłość...

Książka "Kurier z Tivoli" - Wojciech Dutka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 512 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]