pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alternatywne instrumenty inwestycyjne

Autor książki:

Izabela Pruchnicka-Grabias

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375569452
ISBN: 978-83-7556-945-2
Data: 2017-04-19
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce skupiono się na metodach dywersyfikacji portfela inwestycyjnego innych niż te uznawane za tradycyjne, jak akcje czy obligacje. Omówiono w niej oraz przedstawiono wyniki badań dotyczących takich form inwestycji powszechnie uznanych za tzw. alternatywne, jak: fundusze hedgingowe, inwestycje w nieruchomości, surowce, rynki walutowe, produkty strukturyzowane, fundusze private equity, metale szlachetne, czy wreszcie instrumenty o charakterze kolekcjonerskim. Jej zaletą jest to, że została przygotowana przez zespół naukowców i praktyków pracujących w najlepszych uczelniach ekonomicznych w Polsce oraz czołowych instytucjach polskiego rynku finansowego. Może zatem inspirować nie tylko badaczy, lecz także inwestorów indywidualnych, pasjonatów rynków finansowych oraz ich zawodowych praktyków.

Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, w tym m.in.:
- aktywnych i potencjalnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem kapitału w aktywa inne niż tradycyjne,
- naukowców i badaczy rynku finansowego,
- studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia,
- zarządzających kapitałem pracowników różnego rodzaju instytucji finansowych, w tym np. banków, funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych,
- regulatorów rynków finansowych. W książce skupiono się na metodach dywersyfikacji portfela inwestycyjnego innych niż te uznawane za tradycyjne, jak akcje czy obligacje. Omówiono w niej oraz przedstawiono wyniki badań dotyczących takich form inwestycji powszechnie uznanych za tzw. alternatywne, jak: fundusze hedgingowe, inwestycje w nieruchomości, surowce, rynki walutowe, produkty strukturyzowane, fundusze private equity, metale szlachetne, czy wreszcie instrumenty o charakterze kolekcjonerskim. Jej zaletą jest to, że została przygotowana przez zespół naukowców i praktyków pracujących w najlepszych uczelniach ekonomicznych w Polsce oraz czołowych instytucjach polskiego rynku finansowego. Może zatem inspirować nie tylko badaczy, lecz także inwestorów indywidualnych, pasjonatów rynków finansowych oraz ich zawodowych praktyków.

Książka "Alternatywne instrumenty inwestycyjne" - Izabela Pruchnicka-Grabias (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2017 r.