pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alianci cz. 5. Opowieści niepoprawne politycznie

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788381882361
ISBN: 978-83-8188-236-1
Data: 2021-03-22
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kolejna część bestsellerowego cyklu "Opowieści niepoprawne politycznie". Po Żydach, Sowietach i Niemcach przyszedł czas na Aliantów.

II wojna światowa przedstawiana jest jak hollywoodzki western, starcie dobrych kowbojów ze złymi Indianami. Prawdziwa historia nie była jednak wcale czarno-biała. Zbrodnie wojenne popełniały nie tylko państwa Osi, ale również alianci zachodni.

Straszliwe bombardowania dywanowe Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwanie jeńców wojennych. Gwałty i grabieże. Rasistowskie mordy na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki.

Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina - Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

Książka "Alianci cz. 5. Opowieści niepoprawne politycznie" - Piotr Zychowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2021 r.