pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Administracja i polityka. Europejska administracja publiczna

Autor książki:

Robert Wiszniowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788322926086
ISBN: 83-229-2608-1
Data: 2005-11-25
Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Piąty tom cyklu administracja i Polityka traktuje o europejskiej administracji publicznej, i to zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Studia w tym tomie zawierają m.in.:
analizę przeobrażeń reformatorskich administracji publicznej w Europie, prezentację instytucji administracji publicznej na szczeblu centralnym i lokalnym w krajach europejskich oraz na poziomie Unii Europejskiej, diagnozę zasobów europejskiej administracji publicznej, charakterystykę nowego publicznego zarządzania (new public managment) w zachodniej administracji, opis zinstytucjonalizowanego dialogu społecznego w Unii Europejskiej.
Książka jest adresowana do studentów politologii i innych nauk społecznych oraz nauk prawnych i administracyjnych. Problematyka niniejszego tomu może zaciekawić również praktyków – pracowników administracji oraz osoby, które interesują się mechanizmami funkcjonowania współczesnej europejskiej administracji publicznej.

Książka "Administracja i polityka. Europejska administracja publiczna" - Robert Wiszniowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2005 r.

Spis treści:

Modernizacja europejskiej administracji publicznej Proces reformowania administracji publicznej (sektora publicznego) – wyzwania i ograniczenia Instytucje europejskiej administracji publicznej na szczeblu centralnym Władza lokalna w Europie (wybrane aspekty struktur, funkcji i procesów) Zasoby europejskiej administracji publicznej Zarządzanie w zachodniej administracji publicznej (nowe publiczne zarządzanie) Administracja publiczna w systemie politycznym Unii Europejskiej Zinstytucjonalizowany dialog społeczny w Unii Europejskiej