pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Adhortacja Apostolska Gaudete et exsultate
Tytuł książki:

Adhortacja Apostolska Gaudete et exsultate

Autor książki:

Franciszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 120x200 mm
EAN: 9788377978436
ISBN: 978-83-7797-843-6
Data: 2018-10-12
7.88  7.95  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Adhortacja Apostolska Gaudete et exsultate - opis książki:

Najnowsza adhortacja Ojca Świętego Franciszka Gaudete et exsultate (Cieszcie się i radujcie) przypomina o powszechnym powołaniu do świętości. Papież pisze: Pan chce od nas wszystkiego, a to, co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym. I mocno podkreśla: Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. Franciszek nie utożsamia więc świętości z życiem poświęconym Bogu, wręcz przeciwnie widzi ją w każdym stanie życia, rodzicach z miłością wychowujących dzieci, cierpliwie uczących ich naśladowania Chrystusa, małżonkach troszczących się o siebie wzajemnie, pracownikach, uczciwie i kompetentnie wypełniających swoją pracę w służbie drugiemu człowiekowi etc.
Adhortację tę papież podpisał w Watykanie 19 marca, a drukiem opublikowano ją 9 kwietnia 2018 r. Wydanie proponowane przez Edycję Świętego Pawła jest szczególne, ponieważ opatrzono je wprowadzeniem autorstwa Maurizia Gronchiego, profesora zwyczajnego chrystologii na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana. Wyróżnia je także to, że zawiera indeksy: tekstów biblijnych, dokumentów Magisterium Kościoła oraz innych tekstów cytowanych, autorów i autorów zbiorowych.

Książka "Adhortacja Apostolska Gaudete et exsultate" - Franciszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r. Cena 7.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]