pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia

Autor książki:

Danuta Augustyniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Feeria
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 143x204 mm
EAN: 9788382250817
Data: 2021-10-13
33.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Stojący przede mną mężczyzna wykonuje gwałtowny ruch i nagle widzę przed oczyma gruby, zaostrzony szpikulec o długości mniej więcej dwudziestu centymetrów. Siedzę na fotelu. Osadzony stoi tyłem do drzwi, trzymając ostrze na wysokości moich oczu. Dzieli nas odległość wąskiego biurka. Robi mi się gorąco. Pokój zaczyna tańczyć wokół mnie. Strach. Tak, zawsze twierdziłam, że tylko głupiec się nie boi.

(...)
- Denerwuje się pani?
- Tak.

- Boi się pani? - dopytuje dalej.

Potwierdzam, a wtedy on wyciąga w moją stronę szpikulec i kładzie go w mojej wyciągniętej dłoni. Cały czas patrzy mi w oczy.

Kobieta na stanowisku zastępcy dyrektora w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce, więzieniu gromadzącym największych zbrodniarzy w historii? Czy to aby na pewno dobry pomysł? Pokonując nieufność osadzonych i kolegów funkcjonariuszy, Danuta Augustyniak udowodniła, że zawód funkcjonariusza Służby Więziennej nie ma płci. Z wielką wrażliwością, a jednocześnie bardzo stanowczo podejmowała trudne decyzje o losach ludzi znajdujących się za kratami. Starała się przy tym dostrzec okruchy dobra nawet u tych osadzonych, którzy mieli na koncie wielokrotne morderstwa czy gwałty na nieletnich, twierdząc, że za swoje czyny zostali już ukarani. Dewiza pani dyrektor o równym traktowaniu tych, którzy jej podlegali, bywała jednak wielokrotnie wystawiana na ciężką próbę, jak tego dnia, kiedy dowiedziała się, że do jej więzienia trafił sprawca wypadku, w którym zginął jej mąż i ojciec dwójki ich dzieci.

W tej książce, odsłaniającej świat ukryty za murami zakładów karnych, nie zabraknie mrożących krew w żyłach historii o samookaleczeniach wśród więźniów, aktach przemocy osadzonych wobec siebie nawzajem czy zemście więziennej społeczności na funkcjonariuszach. Znajdziesz w niej także fascynujące opisy więziennej codzienności i kodów komunikacji wykorzystywanych przez osadzonych.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia" - Danuta Augustyniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Feeria. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.15 zł. Zapraszamy na zakupy!