pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Filmy »
»
Uwolnij Mnie
film:

Uwolnij Mnie

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 2019
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788395206214
Data: 2019-04-25
Cena wydawcy: 24.99 złpozycja niedostępna

Uwolnij Mnie - opis filmu:

Wszystko, co wiemy o tej tematyce, jest zmonopolizowane przez fabuły, od Friedkina, przez różne filmy, po "Egzorcystę" -  Federica di Giacom
Dlatego reżyserka filmu zdecydowała się stworzyć film inny niż wszystkie do tej pory. "Uwolnij Mnie" to wyjątkowy dokument, który przedstawia widzowi realia egzorcyzmów. Pokazuje mu codzienność o. Cataldo Migliazzo, znanego sycylijskiego egzorcysty z wieloletnim doświadczeniem, oraz ludzi, którym pomaga w zmaganiach w walce o ich dusze.

Celem było zrobienie filmu w takim stylu, aby zagłębić się w ludzi, w ich historie, jednak nie w coś skandalicznego czy kontrowersyjnego, ale w ich codzienne życie."
Właśnie taki efekt osiągnęła Federica di Giacomo. Przedstawiła ludzi, ich historie i problemy oraz codzienność, z którą zmagają się każdego dnia. W dokumencie włoskiej reżyserki nie znajdziemy efektów specjalnych czy przekoloryzowanej fabuły. Film składa się z prawdziwych wydarzeń. Kamera towarzyszy jego bohaterom w ich powszechnych czynnościach, dzięki czemu prawdziwość przedstawionych scen, porusza odbiorców, sprawiając tym samym, że wczuwają się oni w sytuacje przedstawione w filmie.

Badając sycylijskie egzorcyzmy o. Cataldo, weterana, do którego zwraca się coraz więcej katolików podejrzewających, że mogą być opętani, Federica Di Giacomo prezentuje trzeźwe spojrzenie na temat zazwyczaj używany przez horrory.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Uwolnij Mnie"