pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Wandea - Zwycięstwo albo śmierć (DVD)

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Rafael
Rok wyd.: 2024
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788368030181
Data: 2024-04-03
28.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Czas trwania: 101 min.

Francuski hit kinowy! Nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej. Głównym bohaterem filmu jest legendarny François de Charette, młody, choć już od czterech lat emerytowany oficer dawnej Królewskiej Marynarki Wojennej. Wandejscy chłopi niemal siłą wzywają go do objęcia dowództwa powstania. Niechętny początkowo oficer w najbliższych miesiącach okaże się nie tylko sprytnym strategiem wojskowym, lecz także stanie się charyzmatycznym przywódcą i budowniczym bohaterskiej, wolnościowej, oddanej idei i gotowej na wszystko armii powstańczej.

Wandea. Zwycięstwo albo śmierć odkrywa niesłusznie pokrytą kurzem kartę historii.

Jest hołdem dla dzielnego ludu wandejskiego, który dla obrony wolności i wiary poświęcił życie. Zemsta rewolucji była bowiem okrutna, a eksterminacja nie tylko mężczyzn, lecz także dzieci, kobiet, starców po upadku powstania nazywana jest pierwszym ludobójstwem w historii. W 1984 roku Jana Paweł II beatyfikował 99 męczenników wandejskich z Angers zamordowanych z nienawiści do wiary.

Film „Wandea - Zwycięstwo albo śmierć (DVD)” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:Rafael. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.