pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga
film:

Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga

Wyprzedaż filmów religijnych
Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:E-Lite
Rok wyd.: 1988
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 1:48:00 h:m:s
EAN: 9788366126152
Data: 2016-02-17
20.74  29.90  9.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga - Leandro Castellani - opis filmu:

OJCIEC I NAUCZYCIEL MŁODZIEŻY
W 1929 roku Jan Bosco został beatyfikowany, a w 1934 Pius XI ogłosił go świętym. Papież nazwał go księciem wychowawców .

Dynamiczny, nie pozbawiony humoru film w sposób skrótowy prezentuje działalność i dokonania świętego. Podstawowym z nich była ewnagelizacja i pomoc chłopcom ulicy poprzez rozwój oratoriów i zakładów salezjańskich .Film nie tylko przybliża samą sylwetkę świętego, ale osadza ją w wyraziście nakreślonym kontekście historycznym w jakim przyszło mu działać.

Jan Bosko będąc pod wpływem duchowości św. Franciszka Salezego zalecał ją swoim współpracownikom. Pragnął, by zakłady salezjańskie podobne były do modelu domu-rodziny, jaki prowadził w oratorium na Valdocco, gdzie mieszkali, uczyli się i bawili razem chłopcy różnych wyznań. Można tam było spotkać zarówno żydów, jak i muzułmanów. Bosco stosował własne metody wychowawcze określane systemem prewencyjnym polegającym m.in. na akcentowaniu takich wartości jak religia, miłość i rozum oraz na ciągłej obecności przy młodzieży. Unikał stosowania kar, wyeliminował zupełnie kary fizyczne. System był nowością, który nie od razu znalazł zwolenników.

Film „Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga” - oprawa DVD - Producent/dystrybutor:E-Lite. Cena 20.74 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Spójrz za siebie - okładka filmu
Spójrz za siebie Jared Isham
Produkty podobne: