pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga
film:

Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:E-Lite
Rok wyd.: 1988
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 1:48:00 h:m:s
EAN: 9788366126152
Data: 2016-02-17
21.60  29.90  8.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga - opis filmu:

OJCIEC I NAUCZYCIEL MŁODZIEŻY
W 1929 roku Jan Bosco został beatyfikowany, a w 1934 Pius XI ogłosił go świętym. Papież nazwał go księciem wychowawców .

Dynamiczny, nie pozbawiony humoru film w sposób skrótowy prezentuje działalność i dokonania świętego. Podstawowym z nich była ewnagelizacja i pomoc chłopcom ulicy poprzez rozwój oratoriów i zakładów salezjańskich .Film nie tylko przybliża samą sylwetkę świętego, ale osadza ją w wyraziście nakreślonym kontekście historycznym w jakim przyszło mu działać.

Jan Bosko będąc pod wpływem duchowości św. Franciszka Salezego zalecał ją swoim współpracownikom. Pragnął, by zakłady salezjańskie podobne były do modelu domu-rodziny, jaki prowadził w oratorium na Valdocco, gdzie mieszkali, uczyli się i bawili razem chłopcy różnych wyznań. Można tam było spotkać zarówno żydów, jak i muzułmanów. Bosco stosował własne metody wychowawcze określane systemem prewencyjnym polegającym m.in. na akcentowaniu takich wartości jak religia, miłość i rozum oraz na ciągłej obecności przy młodzieży. Unikał stosowania kar, wyeliminował zupełnie kary fizyczne. System był nowością, który nie od razu znalazł zwolenników.

Film „Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie Boga” - oprawa DVD - Producent/dystrybutor:E-Lite. Cena 21.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]