pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Bezgrzeszne lata Audiobook

Dane szczegółowe:
Wydawca: aleksandria
Rok wyd.: 2024
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788367501798
Data: 2024-02-23
16.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Gdy szkolne mury stają się zbyt ciasne dla energii wylewającej się z sal pełnych rozbrykanych chłopaków, a skrzypiące z wysiłku ławki wyczekują przerwy, do gry wkracza wyobraźnia niewyczerpana kopalnia pomysłów. Nuda to pojęcie obce bohaterom Bezgrzesznych lat. Tu ciągle coś się dzieje! Szkolne wybryki konkurują z pojedynkami na ściągi toczonymi z profesorami, a dźwięk dzwonka, kończącego lekcję, wywołuje panikę wśród nauczycieli, bo z klas wypadają wtedy indiańskie plemiona gotowe stoczyć najważniejszą w historii bitwę.

Dawni koledzy zapisani na zawsze w pamięci, fascynacja teatrem, pierwsze próby literackie i poszukiwania pierwszej miłości. Makuszyński przywołuje z rozczuleniem wspomnienia z minionych beztroskich lat, patrząc na nie z dystansu i z właściwą sobie ironią.

A kim Ty stawałeś się, kiedy milkł dźwięk szkolnego dzwonka Jakie kawały robiłeś nauczycielom Jakie imię miała twoja pierwsza, druga, setna miłość

Cytaty:

"...jak wiadomo, godzina szkolna jest co najmniej trzy razy tak długa, jak godzina zwyczajna, trzeba więc sposobów genialnych, aby ją skrócić o głowę i dwie nogi..."

"Ja osobiście byłem w tych sprawach miłosnych dziwnie powściągliwy. W okresie od roku dziesiątego mego życia do piętnastego kochałem się zawsze nieszczęśliwie tylko sto siedemnaście razy, co było niczym w porównaniu z rekordową ilością miłosnych zaburzeń moich kolegów." Czyta: Filip Kosior

Audiobook „Bezgrzeszne lata Audiobook” - oprawa twarda - Wydawca: aleksandria. Cena 16.55 zł. Zapraszamy na zakupy!