pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szatan z siódmej klasy

Autor książki:

Kornel Makuszyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Greg
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381861373
ISBN: 978-83-8186-137-3
Data: 2024-02-21
8.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Ukryty skarb, złoczyńcy, zagadki i... miłość
W tej książce znajdziemy wszystko, czego potrzebuje powieść, od której nie można się oderwać. Mamy więc młodego detektywa - szatańsko sprytnego i inteligentnego Adasia, zagadkę, sięgającą czasów wojen napoleońskich, szajkę opryszków, a do tego liczne zwroty akcji, tajemnicze szyfry, prawdziwy skarb, a do tego fiołkowe oczy pewnej bardzo ładnej dziewczyny. To przepis na idealną książkę dla dzieci i młodzieży. Nic dziwnego zatem, że książka cieszy się niesłabnącą popularnością od lat!
Mnóstwo niezbędnych przypisów
Szatan z siódmej klasy został wydany w 1937 roku, w tym roku też rozgrywa się akcja powieści. Do tekstu dodaliśmy wiele przypisów, które pozwolą zrozumieć realia owych czasów, przybliża też znaczenie wielu sentencjom, powiedzonkom, uczeń będzie mógł dowiedzieć się wiele o przywoływanych postaciach i wydarzeniach - to prawdziwa skarbnica wiedzy!
Szczegółowe opracowanie
Opracowanie, które znajduje się na końcu książki, zawiera wszystkie niezbędne informacje, które będą potrzebne uczniom podczas pracy z lekturą. Biografia Kornela Makuszyńskiego, geneza powieści, spis bohaterów, plan wydarzeń, streszczenie - a nade wszystko pewniaki na test - wyróżnione zostały wiadomości, o które najczęściej pytają nauczyciele.

Lektura dla przyjemności
Szatan z siódmej klasy jest polecany jako lektura w szkole podstawowej. I jest niezwykle często proponowana uczniom, ponieważ to jedna z tych lektur, które czyta się z zapartym tchem i prawdziwą przyjemnością. Polecamy!

Książka "Szatan z siódmej klasy" - Kornel Makuszyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Greg. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2024 r. Cena 8.97 zł. Zapraszamy na zakupy!