pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
podręcznik:

Teczka 4-latka. Zgaduję, rysuję, maluję. Przewodnik metodyczny cz. 3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Olesiejuk
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378445012
ISBN: 978-83-7844-501-2
Data: 2013-06-07
Cena wydawcy: 14.99 złpozycja niedostępna

Teczka 4-latka. Zgaduję, rysuję, maluję. Przewodnik metodyczny cz. 3 - Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska - opis podręcznika:

Praca z małym dzieckiem to zajęcie równie wdzięczne co odpowiedzialne. Musisz więc tak organizować działania pedagogiczne by zaspokoić jego potrzeby fizyczne psychiczne i społeczne a równocześnie sprawić by przedszkolak dorastał i rozwijał się w atmosferze radości i poczucia bezpieczeństwa. Niniejszy przewodniki metodyczny opracowany został na podstawie kart pracy zamieszczonych w Teczce 4-latka. Zgaduję rysuję maluję. Zawiera on propozycje zabaw i zajęć wspomagających wszechstronny rozwój dziecka. Ich zadaniem jest aktywowanie małego człowieka do działań zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Przewodnik ten to także zbiór materiałów pomocniczych dla nauczycieli poszukujących ciekawych często niekonwencjonalnych pomysłów. Warto pamiętać że wiek przedszkolny jest ważnym okresem w procesie zdobywania i poszerzania wiedzy. W trakcie wieloletniej pracy zauważyłyśmy że świat przyrody podglądany przez szkło powiększające i okular mikroskopu jest niezwykle intrygujący. Liczne doświadczenia i eksperymenty budzą u dzieci chęć poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Jest to także doskonały sposób rozwijania samodzielnego wyciągania wniosków i myślenia dedukcyjnego a tego między innymi powinnaś nauczyć swoich podopiecznych. Sprawny umysł to taki który jest odpowiednio odżywiony i dotleniony. Zachęcamy więc do częstych wyjść z dziećmi do ogrodu przedszkolnego do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Bitwa na śnieżki sprawdzanie kaloszem głębokości kałuży i turlanie się po trawie to preferowane przez najmłodszych zajęcia. Wynikają one z naturalnej potrzeby obcowania z naturą dlatego potraktuj je jako dobrodziejstwo i jak najczęściej wspólnie ze swoimi podopiecznymi spędzaj czas na świeżym powietrzu. Jeśli tylko się postarasz wiele zabaw możesz przeprowadzić na placu przedszkolnym. Zajęcia w plenerze dadzą o wiele lepsze rezultaty niż te organizowane w budynku przedszkolnym. Świat dziecięcy to także świat wyimaginowanych postaci smoków wróżek czarownic i dzielnych rycerzy. Jest on wytworem niczym nieograniczonej wyobraźni małego człowieka. Warto rozbudzać ją czytając teksty klasycznych baśni. Skorzystaj z zamieszczonych w tym przewodniku propozycji lub opowiedz przedszkolakom kilka bajek zapamiętanych ze swojego dzieciństwa. Nie zapominaj również o codziennym czytaniu dzieciom. Zaprocentuje to w przyszłości ich lepszym rozwojem. Od Autorek

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Teczka 4-latka. Zgaduję, rysuję, maluję. Przewodnik metodyczny cz...."
Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska - autor m.in.:
50-tka dookoła świata - okładka książki
50-tka dookoła świata Katarzyna Kozłowska;
Trampolina Karty obserwacji dziecka - okładka książki
Trampolina Karty obserwacji dziecka Pięciolatek Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska;
Gniew motyla - okładka książki
Gniew motyla Katarzyna Kozłowska;
Żywienie i usługi gastronomiczne - okładka podręcznika
Żywienie i usługi gastronomiczne cz. VI. Zasady... Anna Kołłajtis-Dołowy, Katarzyna Kozłowska, Barbara Pietruszka;
Trampolina. Zabawy matematyczne - okładka podręcznika
Trampolina. Zabawy matematyczne 1 Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska;
Trampolina. Zabawy matematyczne - okładka podręcznika
Trampolina. Zabawy matematyczne 3 Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska;
Trampolina . Zabawy matematyczne - okładka podręcznika
Trampolina . Zabawy matematyczne 2 Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska;
Teczka 5-latka. Zgaduję rysuję - okładka podręcznika
Teczka 5-latka. Zgaduję rysuję maluję. Przewodnik... Danuta Chrzanowska, Katarzyna Kozłowska;