pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. klasa I....
podręcznik:

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. klasa I. Liceum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
EAN: 9788380858039
ISBN: 978-83-8085-803-9
Data: 2019-10-17
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. klasa I. Liceum - Agnieszka Nagalska - opis podręcznika:

Książka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami. Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się sprawdzian (można go zastosować również jako ćwiczenie lub pracę domową) i podsumowanie do matury - z zaznaczonymi nawiązaniami z innych okresów literackich. W sprawdzianach dominują pytania otwarte i raczej problemowe - zawsze po to, by zmotywować ucznia do samodzielnego myślenia. Z drugiej strony wprowadzono także typowe egzaminacyjne tabele i formuły pytań, by uczeń mógł przećwiczyć taki sposób sprawdzania wiedzy. Treść ich podporządkowana jest naczelnej zasadzie - doskonaleniu umiejętności wnioskowania.

Większość kart pracy zawiera pytania do tekstów poetyckich i nawiązujących - z innej epoki - ewentualnie dzieła sztuki korespondującego z nimi. Właśnie tekst poetycki dominuje w książce, bo ten sprawia uczniom największe problemy i po nim nauczyciel może być przewodnikiem. To właśnie w tekście poetyckim - niuansowym, wielowymiarowym, subtelnym i metaforycznym - zawarta jest mądrość pokoleń; ich przemyślenia - odwieczne prawdy, wartości dla nas ważne.

Patronat: czasopismo Polonistyka.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia. klasa I...."
Agnieszka Nagalska - autor m.in.: