pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Moje małe i duże problemy społeczne. Opowiadania i karty z zadaniami dla uczniów klas 1-6

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 73 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788383090559
ISBN: 978-83-8309-055-9
Data: 2023-03-27
28.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis podręcznika:

Krzyś i Leon to przyjaciele z jednej klasy, których spotykają trudności dobrze znane wszystkim uczniom. Historyjki opowiadające o ich codziennych doświadczeniach pozwolą więc dzieciom zrozumieć i przezwyciężyć różne problemów związane z funkcjonowaniem społecznym. Tematy poruszone w materiałach to między innymi:
nawiązywanie znajomości z nowymi uczniami w klasie
asertywność
ignorowanie
krytykowanie
kompromis
siła plotki
strach.

Trening Umiejętności Społecznych
Opowiadania o małych i dużych problemach społecznych Krzysia i Leona zostały przedstawione w formie kart pracy. Historyjki uzupełniają pytania do tekstu oraz ćwiczenia dla uczniów klas 1 6. Dzięki temu ćwiczenia doskonale nadają się do wykorzystania podczas Treningu Umiejętności Społecznych, godziny wychowawczej czy zajęć rewalidacyjnych.

Dołączony aneks zawiera z kolei rysunki postaci, które służą do nazywania emocji bohaterów opowiadań. Ilustracje można wyciąć i zalaminować. Dzieci mogą rysować na nich za pomocą suchościeralnego pisaka emocje, które odczuwają bohaterowie historyjek. Mogą to robić podczas słuchania/czytania opowiadań, a także nadać postaciom odpowiednie imiona czy wypisać ich cechy. Korzystanie z suchościeralnego pisaka i zalaminowanych kart pozwoli na ich wielokrotne użycie.

Historyjki społeczne
Forma historyjek społecznych ułatwia poruszenie problemów, z jakimi dzieci mogą się spotkać w szkole, a z którymi nie zawsze wiedzą, jak sobie poradzić. Opowiadania pozwalają na zrozumienie tematu, wczucie się w rolę postaci, a także nazwanie emocji, omówienie zachowań dobrych i niewłaściwych, a w konsekwencji - sformułowanie sposobów na rozwiązanie szkolnych problemów!

Podręcznik „Moje małe i duże problemy społeczne. Opowiadania i karty z zadaniami dla uczniów klas 1-6” - oprawa miękka - Wydawca: HARMONIA. Cena 28.82 zł. Zapraszamy na zakupy!