pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Mam dziecko w 2 klasie. Poradnik dla rodziców + Materiały dla dziecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 215x295 mm
EAN: 9788372329899
ISBN: 978-83-7232-989-9
Data: 2019-09-02
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Książka "Mam dziecko w drugiej klasie" jest przeznaczona dla rodziców, których dzieci uczęszczają do klasy drugiej szkoły podstawowej. Ma charakter poradnika, w którym przedstawiłyśmy wiele ciekawych informacji na temat rozwoju dziecka w tym okresie.

W publikacji tej znajdują się wskazówki i praktyczne ćwiczenia dotyczące doskonalenia podstawowych umiejętności, jakimi są: mówienie, czytanie, pisanie, liczenie i rozwiązywanie zadań tekstowych.

W ćwiczeniach rozwijających umiejętności mówienia zwróciłyśmy uwagę na poprawność budowy zdań, co ułatwi dziecku komunikowanie się z otoczeniem. W celu uporządkowania wypowiedzi proponujemy ćwiczenia związane z układaniem opowiadań. W zakresie czytania podkreślamy znaczenie rozumienia czytanego tekstu.

Rozwijaniu umiejętności pisania służą ćwiczenia doskonalące stronę graficzną i ortograficzną pisma.

W części dotyczącej matematyki zwróciłyśmy uwagę na poprawność liczenia w zakresie 100 oraz na rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zadań tekstowych.

Poradnik "Mam dziecko w drugiej klasie" składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części przedstawiłyśmy najistotniejsze zagadnienia edukacyjne związane z nauczaniem w klasie drugiej. Część druga to zebrane w teczce materiały dla dziecka - karty z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Na tych kartach dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności, a rodzice poprzez obserwację będą mogli zorientować się, jak sobie radzi ich drugoklasista.

Autorki

Podręcznik „Mam dziecko w 2 klasie. Poradnik dla rodziców + Materiały dla dziecka” - oprawa twarda - Wydawca: Adam.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]