pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

20 lat Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. Zestawy zadań wraz z rozwiązaniami

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389563989
ISBN: 978-83-8956-398-9
Data: 2022-05-31
25.37  32.00  6.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis podręcznika:

"20 lat Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. Zestawy zadań wraz z rozwiązaniami"
jest to kontynuacja wydanego w 2011 r. zbioru zadań z Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych prezentującego zestawy konkursowe od początku istnienia zawodów do 2010 r. W obecnym wydaniu autorzy przedstawili zadania oraz ich rozwiązania z kolejnych edycji zawodów, które odbyły się w latach 2011-2020. Rozwiązywanie zadań z niniejszego zbioru, może stanowić dobry trening przed udziałem w różnych konkursach matematycznych i może być zachętą do próbowania swych sił także w olimpiadach matematycznych. Po zadania z tego zbioru mogą sięgać również maturzyści przygotowujący się do egzaminu dojrzałości z matematyki na poziomie rozszerzonym. Niniejsza publikacja będzie pomocna zarówno uczniom jak i nauczycielom prowadzącym koła matematyczne lub zajęcia dla maturzystów.

Mariusz Adamczak i Danuta Grabowska są organizatorami Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego, autorami większości zadań oraz ich rozwiązań. Zawody te zostały rozegrane po raz pierwszy w roku szkolnym 2000/2001 w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, a od 2005 roku nazwane zostały imieniem Mariana Rejewskiego - wybitnego polskiego kryptologa pracującego nad rozszyfrowaniem Enigmy oraz absolwenta z 1923 roku Państwowego Gimnazjum Klasycznego w Bydgoszczy (dzisiejszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida).

Zawody są dwustopniowe i przeznaczone dla uczniów klas pierwszych i drugich liceów ogólnokształcących. Etap szkolny odbywa się w macierzystych szkołach uczestników. Biorą w nim udział uczniowie kilkudziesięciu liceów ogólnokształcących województwa kujawsko-pomorskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Duboisa w Koszalinie (w jednej z edycji uczestniczyli też uczniowie Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu). Do finału konkursu, który odbywa się na przełomie maja i czerwca kwalifikuje się około 100 uczniów. Przyznawane są tytuły laureatów I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Wśród uczestników konkursu są laureaci i finaliści olimpiad matematycznych. Od 2016 roku przyznawana jest dodatkowa nagroda za najlepiej zredagowane rozwiązania zadań finałowych. Od 2017 roku nagroda ta nosi imię Henryka Pawłowskiego - pomysłodawcy tego wyróżnienia.

Podręcznik „20 lat Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. Zestawy zadań wraz z rozwiązaniami” - oprawa miękka - Wydawca: TUTOR. Cena 25.37 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]