pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Kwalifikacja A.36 Prowadzenie rachunkowości. Podręcznik do nauki zawodów...
podręcznik:

Kwalifikacja A.36 Prowadzenie rachunkowości. Podręcznik do nauki zawodów technik ekonomista i technik rachunkowości cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788328326613
ISBN: 9788328326613
Data: 2017-09-06
Cena wydawcy: 40.95 złpozycja niedostępna

Kwalifikacja A.36 Prowadzenie rachunkowości. Podręcznik do nauki zawodów technik ekonomista i technik rachunkowości cz. 2 - Marcin Michalik, Gabriela Piech - opis podręcznika:

Ta wiedza się opłaca!
Ekonomista to zawód powszechny w gospodarce rynkowej. Zatrudnienie wykwalifikowanego ekonomisty gwarantuje sukces finansowy przedsiębiorstwa. Taki pracownik przygotowuje informacje będące podstawą decyzji podejmowanych przez kadrę kierowniczą. Uczeń kształcący się w zawodzie technika ekonomisty po ukończeniu edukacji staje się specjalistą w zakresie organizowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwach.

Kwalifikacja A.36. Część 2. Prowadzenie rachunkowości. Podręcznik do nauki zawodów technik ekonomista i technik rachunkowości w sposób przystępny prezentuje wiadomości teoretyczne z zakresu dokumentowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych związanych z prowadzeniem i rozliczaniem inwentaryzacji. Wyjaśnia zawiłości dotyczące sporządzania sprawozdania finansowego, w tym tworzenia bilansu oraz rachunku zysków i strat. Autorzy wnikliwie przyjrzeli się także różnym sposobom prowadzenia analizy finansowej ze względu na rodzaj dobranego wskaźnika. Co więcej, każdą grupę wskaźników zobrazowano przykładem z rozwiązaniem, obliczeniami, interpretacją oraz analizą badanego zjawiska. Niewątpliwym wsparciem dla uczniów i nauczycieli będą ciekawe przykłady rozwiązań praktycznych stosowanych w organizacjach. Do podręcznika dołączono wzory wymaganych dokumentów, w tym sprawozdania finansowego dla wszystkich typów przedsiębiorstw, także dla małych jednostek oraz jednostek mikro. Zaproponowane zadania do wykonania pozwolą na samodzielne sprawdzenie poziomu posiadanej wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu zawodowego z kwalifikacji A.36. Prowadzenie rachunkowości. Zadania przewidują wykorzystanie programu finansowo-księgowego, co dodatkowo ułatwi uczniom i słuchaczom sprostanie wymogom późniejszej pracy zawodowej.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Kwalifikacja A.36 Prowadzenie rachunkowości. Podręcznik do nauki zawodów..."
Marcin Michalik, Gabriela Piech - autor m.in.:
Kwalifikacja A.36. Prowadzenie - okładka podręcznika
Kwalifikacja A.36. Prowadzenie rachunkowości.... Marcin Michalik, Gabriela Piech;