pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

W drodze do Wieczernika. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Religia. Klasa 1. Szkoła podstawowa. Katechizm

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 200x280 mm
EAN: 9788327711762
ISBN: 978-83-277-1176-2
Data: 2016-08-30
15.35  16.00  0.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis podręcznika:

Podręcznik, który oddajemy do rąk uczniów i katechetów, w porównaniu z wcześniejszą edycją z 2011 r. ma nieznacznie zmienioną grafikę. Została ona dostosowana do wydawanych równolegle pomocy multimedialnych dla katechetów (płyty DVD). Nie różni się natomiast merytorycznie od dotychczasowego podręcznika z serii W drodze do Wieczernika. Teksty, treść ilustracji i ich układ pozostały te same.

Podręcznik ukazuje Kościół jako rodzinę Pana Jezusa, w którą dziecko włączone jest poprzez sakrament chrztu.

Wprowadzone zostały katechezy mające przygotować ucznia klasy 1 do przeżywania okresów liturgicznych, uroczystości i świąt.

Każda jednostka lekcyjna rozmieszczona jest na dwóch sąsiadujących stronach, co z pewnością ułatwi uczniowi odnalezienie potrzebnych wiadomości.

W podręczniku znajdują się teksty PRZECZYTAJMY RAZEM! Stanowią one propozycję lektury podczas lekcji religii i do samodzielnej pracy w domu. Mogą również służyć jako wstęp do rozmów z dzieckiem na tematy religijne lub do wspólnej wieczornej modlitwy.

Ilustracje do tekstów przedstawiają sytuacje z codziennego życia dzieci i obrazy biblijne przygotowane specjalnie do książki lub będące reprodukcjami dzieł sztuki.

Na ostatnich stronach podręcznika, w rozdziale Pacierz rodziny Jezusa, dzieci i rodzice znajdą teksty najważniejszych modlitw.

Podręcznik „W drodze do Wieczernika. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Religia. Klasa 1. Szkoła podstawowa. Katechizm” - oprawa miękka - Wydawca: WAM. Cena 15.35 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]