pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bóg kocha dzieci

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 205x240 mm
EAN: 9788375057638
ISBN: 978-83-7505-763-8
Data: 2011-05-16
17.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Podręcznik nr AZ-02-01/10-KR-1/11 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla dzieci czteroletnich, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10
Religia dla dzieci czteroletnich zawiera 44 jednostki tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach. Ostatni z nich zawiera katechezy związane z rokiem liturgicznym. Książeczka dla dziecka została napisana z myślą nie tylko o katechezie przedszkolnej (nie wszystkie dzieci czteroletnie uczęszczają do przedszkola), ale także jako pomoc dla rodziców w wychowaniu religijnym dziecka.
Każdy temat w podręczniku dziecka zaprezentowany jest na dwóch sąsiadujących stronach. Po lewej stronie znajduje się opowiadanie z ilustracją do niego, a po prawej - różnorodne ćwiczenia z bogatą szatą graficzną.
Opowiadania nawiązują do doświadczeń dziecka czteroletniego i przedstawiają życie codzienne rodziny przeżywane w świetle wiary chrześcijańskiej. Pozwolą również rodzicom zapoznać się z głównymi treściami katechezy przedszkolnej ich dzieci.
Pod każdą jednostką tematyczną katecheta i rodzice znajdą polecenia dotyczące wykonania ćwiczeń. Zadania polegają na rysowaniu prostych elementów, uzupełnianiu ilustracji własną pracą plastyczną lub gotowymi elementami (naklejkami), znajdowaniu właściwych szczegółów lub przekreślaniu niepasujących do podanego kryterium, obrysowywaniu kształtów według otrzymanych szablonów, kolorowaniu całości lub wybranych elementów.
Na końcu książeczki oprócz naklejek umieszczone są kartki z wydrukowanymi modlitwami. Ujęte są w formie Słowa od Boga i Modlitwy dziecka. Katecheta wykorzystuje je na zajęciach oraz prosi rodziców by wspólnie z dzieckiem modlili się tymi tekstami w domu.
Na dołączonej płycie CD znajdują się nagrania wszystkich opowiadań zawartych w książce

Książka "Bóg kocha dzieci" - Dominika Czarnecka, Teresa Czarnecka (red.), ks. Władysław Kubik SJ (red.), ks. Grzegorz Łuszczak SJ - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2011 r. Cena 17.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]