pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Fizyka SBR 3. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 235x164 mm
EAN: 9788381971300
ISBN: 978-83-8197-130-0
Data: 2021-06-25
43.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis podręcznika:

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Ostatni tom serii wyposaża ucznia w wiedzę o falach oraz o fizyce atomowej i jądrowej.
Autor, tak jak we wcześniejszych tomach, przybliża uczniowi świat fizyki poprzez ilustrowanie zjawisk, praw i zasad przykładami bliskimi, spotykanymi w codziennym życiu.
Oprócz przystępnego języka publikacji uczeń znajdzie wyróżnienia w postaci wytłuszczeń najważniejszych treści oraz definicje do zapamiętania w ramkach. Tematy wymagające obliczeń zostały zilustrowane rozwiązaniem przykładów, których prześledzenie pomoże zrozumieć omawiane treści. W blokach Chcesz wiedzieć więcej znajdują się ciekawe informacje dla uczniów interesujących się danym tematem. Pytania i zadania na końcu tematów mogą służyć jako materiał do pracy w domu oraz do powtórzeń przed kartkówką lub sprawdzianem. Natomiast doświadczenia pozwalają zrozumieć świat fizyki poprzez działanie i mogą stanowić materiał do pracy zespołowej.
Sprawne poruszanie się po publikacji ułatwia zamieszczony na końcu książki indeks rzeczowy. Tak jak w poprzednich tomach i w tym znalazły się tematy fakultatywne dzięki realizacji tych tematów można rozbudzić i pogłębić wiedzę. Dotyczą one m.in. zastosowania fizyki w medycynie czy sławnych wynalazków i ich twórców.

Podręcznik „Fizyka SBR 3. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON. Cena 43.24 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]