pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Fizyka LO 3 Podręcznik ZP OPERON

autor:

Adam Ogaza

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 240x176 mm
EAN: 9788381971188
ISBN: 978-83-8197-118-8
Data: 2021-07-28
49.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu. Podręcznik przewiduje realizację przedmiotu w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Autor przybliża zasady i prawa fizyczne, ilustruje je przykładami ze świata otaczającego ucznia i stara się rozbudzić ciekawość tym przedmiotem.
Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł Na tej lekcji, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. W publikacji umieszczono opisy doświadczeń, do których zaproponowano działania praktyczne, ich obserwację i formułowanie wniosków z ich przebiegu. Śledzenie rozwiązanych przykładów zamieszczonych w toku lekcji ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień oraz przygotowuje do samodzielnego rozwiązywania zadań. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się zestawem zdań do rozwiązania, pozwalających sprawdzić stopień opanowania umiejętności. Polecenia o podwyższonym stopniu trudności zostały oznaczone gwiazdką. Podsumowanie lekcji to esencja najważniejszych treści do zapamiętania, a podsumowanie przed sprawdzianem to ich poszerzenie zawierające najważniejsze treści do zapamiętania z rozdziału, pomocne w przygotowaniach do sprawdzianu.
Ciekawą propozycją dla uczniów interesujących się danym tematem są ramki zatytułowane Chcesz wiedzieć więcej? oraz umieszczone po każdym dziale teksty źródłowe do analizy opatrzone inspirującymi pytaniami. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do zadań oraz indeks.
Podręcznik do fizyki, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:
Prąd elektryczny
Magnetyzm
Fale i optyka
Fizyka atomowa
Fizyka jądrowa

Podręcznik „Fizyka LO 3 Podręcznik ZP OPERON” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON. Cena 49.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]