pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Życie wieczne. Przyczynek do eschatologii filozoficznej

Autor książki:

Ireneusz Ziemiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788370338800
ISBN: 978-83-7033-880-0
Data: 2013-06-07
23.52  35.00  11.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dobra teologia naturalna jest niezbędna w każdej poważnej refleksji nad wiarą. Chroni ją przed dowolnością, zabobonem i werbalizmem, dostarcza wyostrzonych narzędzi myślenia. Uprawianie teologii naturalnej pokazuje wszak, że nie jest dobrym zwyczajem przenoszenia namysłu nad Bogiem w pozaracjonalną przestrzeń, do której dostęp jest albo zupełnie niemożliwy, albo możliwy tylko pod warunkiem zgody na istnienie nadprzyrodzonego objawienia.

Zmierzenie się z tematem wieczności i życia wiecznego wydaje się obecnie ważne i potrzebne, gdyż ludzie żyjący na początku XXI wieku doświadczają skutków "wyzwalającego" procesu indywidualizacji i wchodzenia w świat nicości aksjologiczno-ontologicznej, które są związane z samotnością i bezcelowością jednostkowego istnienia. Człowiek jednak temu, co się wokół niego dzieje, usiłuje nadać utracony sens, dokonując interpretacji i reinterpretacji przeżytych doświadczeń. Niniejszy przyczynek do eschatologii filozoficznej oraz jego implikacje pozwalają mieć nadzieję, że problem nieuchronności śmierci nie będzie kojarzony jedynie z ostatecznym kresem ludzkiego życia.

Książka "Życie wieczne. Przyczynek do eschatologii filozoficznej" - Ireneusz Ziemiński - oprawa miękka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2013 r. Cena 23.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]