pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zwierz Alpuhary

Autor książki:

Jan Hartman

Dane szczegółowe:
Wydawca: WYDAWCA POLITYKA Spółdzielnia Pracy
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 321 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788364076749
ISBN: 978-83-6407-674-9
Data: 2018-02-01
25.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Oddajemy w Państwa ręce wybór najlepszych felietonów i tekstów blogowych kontrowersyjnego filozofa z Krakowa. Teksty ukazywały się w tygodniku POLITYKA i na blogu Loose Blues. Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne w latach 2012-2017.

Kiedy przed kilkoma laty profesor Hartman zaczynał pisać regularnie felietony do POLITYKI, uprzedził, że będzie w swoje teksty wplątywał akademicką wiedzę filozofa i etyka, co brzmiało jak ostrzeżenie, ale też zapowiedź dość niezwykłego w polskiej prasie eksperymentu. Felieton to z definicji forma niezbyt poważna, żartobliwa, trochę powierzchowna, ot, taka osobista pogawędka autora z czytelnikiem. Po co tu filozof? Ale okazało się, że Jan Hartman to prawdziwy literacki "zwierz Alpuhary", wyborny pisarz, złośliwy, ale elegancki prześmiewca, erudyta potrafiący utrzymać swoją wiedzę w ryzach. W czasach, kiedy felietonami nazywa się niemal wszystkie prasowe porachunki, połajanki i agresywne komentarze, dziennikarski fast food, otrzymaliśmy nagle z hartmanowej kuchni dania wykwintne, z najlepszych składników, rozmaicie - czasem bardzo na ostro - przyprawiane, ale jedno pewne: zdrowe, niezatruwające organizmu, chroniące przed umysłową i moralną otyłością. (...). Ta książka to mądry, zabawny i przejmujący obraz naszego współczesnego świata, uparte przywoływanie nas do rozumu.

(Jerzy Baczyński, przedmowa)

Książka "Zwierz Alpuhary" - Jan Hartman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WYDAWCA POLITYKA Spółdzielnia Pracy. Książka posiada 321 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.