pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przestępstwo obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym w świetle...
Tytuł książki:

Przestępstwo obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym w świetle współczesnego pojmowania wolności sumienia i wyznania

Autor książki:

Wojciech Janyga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Sejmowe
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 332 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788376660240
ISBN: 978-83-7666-024-0
Data: 2010-10-22
31.36  42.00  10.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 21 dni

Przestępstwo obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym w świetle współczesnego pojmowania wolności sumienia i wyznania - Wojciech Janyga - opis książki:

Publikacja omawia niezwykle ciekawy aspekt relacji między państwem (jego polityką i prawem) a religią i różnymi postawami światopoglądowymi. Celem jest analiza konstrukcji przestępstwa obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym (art. 196 k.k.) w świetle współczesnego pojmowania (filozoficzno-prawnego i normatywnego) wolności sumienia i wyznania. Jest to pierwsze opracowanie tego tematu w polskiej doktrynie prawniczej. Książka ukazuje zasadniczy związek, jaki istnieje między obowiązującą dziś konstrukcją omawianego przestępstwa a fundamentalnymi rozstrzygnięciami aksjologicznymi systemu prawnego. Znajdują się także rozważania dotyczące fenomenu religii, ontycznych podstaw i istoty wolności sumienia i wyznania, a także – co chyba szczególnie ważne i aktualne – analizę najważniejszych postulatów dotyczących neutralności światopoglądowej państwa i świeckiego charakteru prawa, w szczególności prawa karnego.

Książka „Przestępstwo obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym w świetle współczesnego pojmowania wolności sumienia i wyznania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sejmowe. Książka posiada 332 stron i została wydana w 2010 r. Cena 31.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przestępstwo obrazy uczuć religijnych w polskim prawie karnym w świetle..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Naruszenie miru domowego - okładka książki
Naruszenie miru domowego Marek Mozgawa (red.)