pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Źródła podmiotowości. Narodziny tożsamości nowoczesnej

Autor książki:

Charles Taylor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 996 s.
Wymiar: 125x190 mm
EAN: 9788301172244
ISBN: 978-83-0117-224-4
Data: 2012-11-20
73.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka Taylora ma charakter podręcznika. Stanowi pewnego rodzaju historię filozofii nowożytnej. Jest zarazem ważnym głosem w dyskusji na temat współczesnego obrazu człowieka w epoce głębokiego kryzysu tożsamości.

Obszerna rozprawa składa się z 5 części. Autor poddaje wielostronnej krytyce koncepcje antropologiczne, które zdominowały i filozofię, i potoczne myślenie o człowieku. Posługując się metodą historyczną i analityczną przedstawia genezę nowożytnego pojęcia tożsamości. Sądzi, bowiem, że to jedynie pozwoli w pełni je zrozumieć.

Autor skupia się na 3 aspektach badanego problemu: analizuje pojęcia wewnętrzności, czyli wewnętrznej głębi człowieka, afirmacji życia codziennego, natury jako wewnętrznego źródła moralności. Nawiązuje do tradycji filozoficznej od starożytności po współczesność (np. filozofii Platona, Arystotelesa, św. Augustyna, Descartesa, Rousseau, Montaignea, Lockea, Heideggera), a także do literatury pięknej (np. utworów Eliota, Różewicza, Herberta).

Praca Taylora wydana była po raz pierwszy dziesięć lat temu po angielsku. Do dziś ukazało się aż siedem jej wydań w języku oryginału i wiele przekładów na różne języki.

Książka "Źródła podmiotowości. Narodziny tożsamości nowoczesnej" - Charles Taylor - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 996 stron i została wydana w 2012 r. Cena 73.02 zł. Zapraszamy na zakupy!