pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Zrób to sam. Generowanie ruchu, światła i dźwięku za pomocą Arduino...
książka:

Zrób to sam. Generowanie ruchu, światła i dźwięku za pomocą Arduino i Raspberry Pi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788328338975
ISBN: 978-83-2833-897-5
Data: 2017-12-20
pozycja niedostępna

Zrób to sam. Generowanie ruchu, światła i dźwięku za pomocą Arduino i Raspberry Pi - Simon Monk - opis książki:

Elektronika jest dziedziną dla wymagających. Wydaje się bardzo skomplikowana, a przyswojenie sobie choćby samych jej podstaw wymaga nie lada wysiłku. Żyjąc w świecie zdominowanym przez elektronikę, warto jednak pokusić się o znajomość jej prawideł. Zwłaszcza że dzięki płytkom Arduino i Raspberry Pi rozpoczęcie nauki jest bardzo proste. Istnieje tylko jedno niebezpieczeństwo: te płytki niepostrzeżenie mogą rozbudzić niepohamowaną ciekawość i stać się prawdziwą pasją!
Ta książka jest przewodnikiem po elektronice dla początkujących. Szczegółowe i praktyczne instrukcje przeprowadzą Cię krok po kroku przez wiele projektów, dzięki czemu mimochodem przyswoisz sobie podstawy elektroniki i równocześnie odkryjesz potencjał płytek Arduino i Raspberry Pi. Szybko nauczysz się sterować pracą diod LED, różnych silników, cewek, urządzeń zasilanych prądem przemiennym, grzejników, urządzeń chłodniczych, wyświetlaczy i generatorów dźwięku. Dowiesz się, jak możesz monitorować pracę tych urządzeń i kierować nimi poprzez internet. Dzięki tym popularnym platformom możesz nawet zaprojektować inteligentny dom z Twoim własnym systemem sterowania!
W tej książce między innymi:
Wiele wciągających projektów, od najprostszych po bardziej złożone
Wyjaśnienia dotyczące zastosowań Arduino i Raspberry Pi oraz różnic między nimi
Przystępnie podane podstawy elektroniki
Wskazówki niezbędne przy samodzielnym tworzeniu systemów sterujących
Inspiracje i pomysły związane z internetem rzeczy (Io T)
Arduino i Raspberry Pi - steruj światłem, dźwiękiem, ruchem!
Dr Simon Monk jest doktorem inżynierii oprogramowania. Kilka lat był pracownikiem akademickim, później stał się współzałożycielem firmy programistycznej Momote Ltd. Elektronika jest jego ukochanym hobby od wczesnej młodości. Dr Monk to autor wielu lubianych książek dla pasjonatów elektroniki. Zachęcony ich popularnością, w 2015 roku wraz z żoną Lindą założył spółkę Monk Makes Ltd, gdzie zajmuje się wymyślaniem nowych publikacji.

Książka „Zrób to sam. Generowanie ruchu, światła i dźwięku za pomocą Arduino i Raspberry Pi” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zrób to sam. Generowanie ruchu, światła i dźwięku za pomocą Arduino..."
Simon Monk - autor m.in.: