pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
EAN: 9788382208221
ISBN: 978-83-8220-822-1
Data: 2022-07-01
35.53  39.90  4.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Monografia Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie jest zbiorem tekstów uczestników konferencji, którzy omawiali tematy związane m.in. z manipulacją wizerunkiem, prozodycznością operatorów oraz przekazywaniem informacji na portalach społecznościowych. Publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na pogłębiającą się utratę zaufania wobec mediów masowych ze względu na działania o charakterze manipulacyjnym, a także problem doszukiwania się sedna prawdy w świecie fake newsów.

*
Prezentowana pozycja wydawnicza ma oryginalny charakter. Jest przykładem nowatorskiego, interesującego ujęcia problemu, istotnie pogłębia naukową perspektywę oglądu zjawiska.

Z recenzji dr. hab. Arkadiusza Dudziaka, prof. UWM
Deklarowanym przez redaktorów i autorów celem publikacji jest ukazanie różnych odmian działalności medialnej z wykorzystywaniem technik perswazyjnych oraz manipulacyjnych [...]. Cel ten został dobrze zrealizowany przez młodych badaczy w siedmiu artykułach, składających się na całość tomu, co odnotowuję z satysfakcją. W mojej opinii książka może zainteresować czytelników oraz zachęcić do podejmowania dalszych badań.

Z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Rotta

Książka "Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie" - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]