pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zjadanie zwierząt

Autor książki:

Jonathan Safran Foer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788363855314
ISBN: 978-83-6385-531-4
Data: 2013-06-19
pozycja niedostępna

Opis książki:

Jeśli znajdą się osoby, których nie przekona sugestywny sposób, w jaki Foer opisuje okropieństwa przemysłowej hodowli zwierząt i oskarża odpowiedzialnych za nią ludzi, to znaczy, że są nieczułe albo głuche na głos rozsądku. Albo i jedno, i drugie.

J.M. Coetzee Dzięki tej książce zostałam wegańską aktywistką.

Natalie Portman Najlepsi dziennikarze (Michael Pollan, Eric Schlosser) i aktywiści praw zwierząt (Peter Singer, Temple Grandin) - a także Jezus, Gandhi, Pitagoras, Arystoteles, John Locke i Immanuel Kant - zmagali się z pytaniem o to, czy zabijanie zwierząt na mięso jest etyczne. Dzięki tej niezwykle dociekliwej książce Foer dołącza do nich. [ ] Zjadanie zwierząt jednak nie nawołuje do przejścia na wegetarianizm. Ta książka to apel o świadomość i odpowiedzialność.

Susan Salter Reynolds, Los Angeles Times Zjadanie zwierząt jest wyjątkowe, ponieważ wegetarianin Foer pozwala farmerom i aktywistom mówić we własnym imieniu. Do zjadaczy mięsa odnosi się z dużą empatią, a jego poczucie humoru słodzi gorzką rzeczywistość.

O, The Ophra Magazine Zjadanie zwierząt to porządna dziennikarska robota z literackim nerwem.

Jessica Roy, Salon Foer przekonuje, że ludzi określają ich wyrzeczenia. Wegetarianizm wymaga rezygnacji z przyjemności prawdziwych i niezastępowalnych niczym innym. Autor ma na tyle dużo odwagi, że nie wstydzi się wymagać tego poświęcenia od swoich czytelników.

Elizabeth Kolbert, The New Yorker To, że za każdym razem, gdy jem befsztyk, zastanawiam się nad tym, czy nie jestem hipokrytą, to wielki sukces autora. W książce pisze: Musimy odnaleźć miejsce na mięso w debacie publicznej, tak samo jak znaleźliśmy je na naszych talerzach. Po lekturze tej książki, trudno się z nim nie zgodzić.

Geoff Nicholson, San Francisco Chronicle

Książka "Zjadanie zwierząt" - Jonathan Safran Foer - oprawa miękka - Wydawnictwo Krytyki Politycznej. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2013 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]