pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zielony żuk i biały gołąb rozpaczy
Tytuł książki:

Zielony żuk i biały gołąb rozpaczy

Autor książki:

Albin Perc

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788380838963
ISBN: 978-83-8083-896-3
Data: 2018-05-08
21.73  29.00  7.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jak przerwać zaklęty krąg rodzinnych grzechów?
W życiu nastoletniego Lucjana nic nie jest proste. Chłopak mieszka z matką i autystycznym bratem w starej kamienicy. Ojca nigdy nie poznał, a jego stosunki z matką znacznie się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że ta zarabia na życie prostytuowaniem się. Pewnego dnia Lucjan zostaje pobity, a z opresji ratuje go Gabriela, dziewczyna, z którą wkrótce połączy go uczucie, jakiego wcześniej nie znał...

W tej wielowarstwowej opowieści świat realny ściera się z fikcyjnym, a losy bohaterów są pretekstem do zadania pytań, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Czy można wyzwolić się od błędów popełnianych przez naszych najbliższych? Czy rodzinne traumy dziedziczy się z pokolenia na pokolenie? I czy miłość można odnaleźć również wtedy, gdy nie ma się już na nią żadnej nadziei?
Ojca nigdy nie poznaliśmy, nie powracał też we wspomnieniach. Zupełnie jakby nasza obecność była czymś niewymagającym ingerencji mężczyzny. (...) Bez tej ojcowskiej miłości byłem jak zaszczute zwierzę, wszędzie wietrzące zagładę z rąk człowieka. Mój własny ojciec zabił mnie w chwili, gdy jeszcze nie wiedziałem, czym jest śmierć.

Na wskroś prawdziwa, dotykająca najciemniejszych zakamarków duszy opowieść o tragedii młodego człowieka, który naznaczony jest przeszłością swojej rodziny. Zaskakujące, jak przejmująco można opowiedzieć o dorastaniu. Polecam!
Joanna Hilińska, subiektywnikliteracki.blogspot.com
Autor, z wrażliwością Ryśka Riedla z Dżemu, przedstawia nam współczesny świat, w którym nie wszystko jest takie jak chcemy, a życie potrafi zadziwiająco zaskoczyć. Polecam szczególnie tym, którzy nigdy nie przestali marzyć i nie wyrośli z zadawania pytań.

Izabela Kurasik Gwarda, izawlabiryncieksiazek.blogspot.com
Zielony żuk wprowadzi czytelnika w stan refleksji - tej najpiękniejszej refleksji nad sobą i światem. Biały gołąb rozpaczy sprawi, że każdy kto tylko dotknie tej powieści, pozostanie w niej na zawsze. Niezwykłe studium ludzkiej psychiki. Niesamowity obraz świata.

Karolina "Lotta" Krakowiak, www.lottaczyta.pl

Książka "Zielony żuk i biały gołąb rozpaczy" - Albin Perc - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2018 r. Cena 21.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Karolina; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-05-11
Bardzo fajna! Z czystym sumieniem POLECAM!
skomentuj opinię/recenzję [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dywizjon 303 - okładka książki

Dywizjon 303

Arkady Fiedler
Produkty podobne:
Życie z kartonu - okładka książki

Życie z kartonu

Anna Laszczka
Ocalona Atlantyda - okładka książki

Ocalona Atlantyda

Jadwiga Mizńska