pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zew nocnego ptaka

Autor książki:

Robert McCammon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 920 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377313879
ISBN: 978-83-7731-387-9
Data: 2022-02-11
68.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest rok 1699. Fount Royal to niewielka, otoczona bagnami i lasami osada w Karolinie, gdzieś na skraju brytyjskich kolonii w Ameryce Północnej. Pewnego dnia w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor, jakiś czas potem zaś Daniel Howarth, jeden z najbardziej szanowanych mieszkańców. Jakby tego było mało, na Fount Royal spada fala nieszczęść: ludzie zaczynają chorować i umierać, pożary trawią kolejne zabudowania, od kilku tygodni niemal nieustannie pada deszcz, niszcząc i tak już słabe plony. Mieszkańcy są przekonani, że odpowiada za to czarownica.

Podejrzenia padają na owdowiałą niedawno Rachel Howarth. Jest młoda i piękna, ale ma znamiona, nie chce odmówić Modlitwy Pańskiej, w jej domu znaleziono słomiane lalki, a świadkowie zeznają, że spółkowała z samym Szatanem.

Na wezwanie burmistrza do osady przybywa sędzia Isaac Woodward i jego młody se-kretarz Matthew Corbett. Mimo że dowody nie budzą wątpliwości i kobietę czeka śmierć na stosie, Matthew nie wierzy w jej winę. Gdy zaczyna własne śledztwo, na jaw stopniowo wy-chodzą skrzętnie skrywane tajemnice osadników. Toczy się gra, której stawką jest nie tylko życie Rachel, ale i przyszłość całego Fount Royal.

Zew nocnego ptaka Roberta Mc Cammona (Magiczne lata, Łabędzi śpiew) to przyprawiony szczyptą grozy kryminał, który mimo epickiego rozmachu zachwyca dynamiczną akcją, barwnie zarysowanymi postaciami i zaskakującą fabułą.

Książka "Zew nocnego ptaka" - Robert McCammon - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 920 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.