pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż
Tytuł książki:

Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż

Autor książki:

Cezary Łazarewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788380492349
ISBN: 978-83-8049-234-9
Data: 2016-02-15
30.57  44.90  14.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż - opis książki:

"Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości" - to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka - od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców - poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

Książka "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Seria: Reportaż" - Cezary Łazarewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]