pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zdrada w Czarciborze. Opowieści z półmroku

Autor książki:

Jerzy Chociłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 234 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378056416
ISBN: 978-83-7805-641-6
Data: 2013-08-05
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mam jak najlepsze wrażenia po lekturze Zdrady w Czarciborze Jerzego Chociłowskiego. Cenię pisarzy umiejących opowiadać, tym bardziej że to teraz coraz rzadszy gatunek. Sztuka opowiadania wymaga od autorów oprócz ambicji, poczucia misji, chęci wymierzenia światu sprawiedliwości, obnażenia siebie - elementarnych umiejętności, z którymi się rodzimy lub których musimy się nauczyć. Nie wiem, która z tych wersji dotyczy Jerzego Chociłowskiego, ale osadzenie opowieści w historii jest dyskretne, bohaterowie sugestywni, dialogi przekonywające, metafory czytelne, a puenty zaskakujące. Mam w tym zbiorze swoich faworytów, jak Dziki Czwartek, ale z czystym sumieniem polecam Czytelnikom całą resztę. Do tych historii mamy ochotę wracać nie tylko dlatego, że są dobrze napisane. To książka warta naszej uwagi.

Eustachy Rylski Jerzy Chociłowski - absolwent wydziału prawa UW, dziennikarz, publicysta, tłumacz (m.in. Wyznania chińskiej kurtyzany, W świecie wiatru i wierzb, Kwiaty śliwy w złotym wazonie ), autor książek reportażowych (m.in. Okruchy Azji, Bali - kwiat z ogrodu snów, Wietnam bez 17 równoleżnika, Szarada indyjska ) oraz Limeryków swawolnych. Ostatni redaktor naczelny nieistniejącego już miesięcznika Kontynenty .

PATRONI: Krytycznym Okiem Bookeriada

Książka "Zdrada w Czarciborze. Opowieści z półmroku" - Jerzy Chociłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 234 stron i została wydana w 2013 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]