pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

W cieniu jabłoni czyli ja jako córka

Autor książki:

Renata Werner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 700 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788380119895
ISBN: 978-83-8011-989-5
Data: 2020-10-26
47.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Mama. Najbliższa osoba na świecie - karmicielka, pocieszycielka, opiekunka, nauczycielka życia. Wzór i fundament, na którym można oprzeć swoje przyszłe relacje, wyobrażenia i samoocenę. Ale czy w każdym przypadku?
A co, jeśli tak nie jest? Jeśli rodzicielka nieświadomie i niecelowo wzbudza w dziecku poczucie winy i osłabia jego pewność siebie? Jeśli nie jest w stanie ofiarować mu wystarczająco dużo uwagi, bliskości i życzliwości? Wystarczająco dużo serca? Wówczas zamiast bezwarunkowej miłości w duszy człowieka rodzi się żal - pewnego rodzaju emocjonalna pustka, którą niełatwo wypełnić nawet po latach?
Książka W cieniu jabłoni to opowieść właśnie o takiej relacji - skomplikowanej, wielopłaszczyznowej, pełnej napięć, niekiedy sprawiającej ból, ale niepozbawionej zażyłości, wzajemnego szacunku i wsparcia. Więzi mimo wszystko wyjątkowej, bo łączącej matkę i córkę - kobiety bardzo sobie bliskie, a jednocześnie niebywale od siebie różne, odmiennie postrzegające świat i rzeczywistość.

To próba zrozumienia pewnych motywów, zachowań i racji, a jednocześnie rozliczenia się z przeszłością, która nieustannie oddziałuje na teraźniejszość, a także przyszłość, i - nawet wbrew naszej woli - determinuje to, kim jesteśmy. To opowieść o pojednaniu również z samym sobą.

Książka "W cieniu jabłoni czyli ja jako córka" - Renata Werner - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 700 stron i została wydana w 2020 r. Cena 47.49 zł. Zapraszamy na zakupy!