pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zdobywca. Tom 1. Narodziny Imperium

Autor książki:

Conn Iggulden

Dane szczegółowe:
Wydawca: papierowy księżyc
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 534 s.
EAN: 9788366737051
ISBN: 978-83-6673-705-1
Data: 2021-04-30
Cena wydawcy: 29.81 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii imperium mongolskiego stworzonego przez Czyngis-chana i jego potomków.
Autorem cyklu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella aktualnie najlepszy autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu szczególnie cykl Zdobywca, który został przetłumaczony na ponad 20 języków.
Pierwszy tom cyklu Zdobywca Narodziny Imperium to historia losów Czyngis-chana jeszcze jako Temudżyna na drodze do jednoczenia zwaśnionych plemion i tworzenia podwalin imperium.
Temudżyn, syn chana z plemienia Wilków, ma zaledwie jedenaście lat, gdy jego ojciec zostaje śmiertelnie raniony podczas tatarskiej zasadzki. Po śmierci Jesugeja plemię porzuca rodzinę chłopca na mongolskim stepie bez pożywienia i jurty, skazując ich na pewną śmierć.
Aby przeżyć, chłopak musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i stawić czoła zarówno bezlitosnym wrogom, jak i okrutnej przyrodzie. Samotny człowiek lub rodzina mają nikłe szanse na przetrwanie bez wsparcia plemienia.
Temudżynowi udaje się jednak zgromadzić wokół siebie innych wyrzutków i stworzyć z nich klan. W chwilach rozpaczy, w głowie chłopca rodzi się wizja zjednoczenia wszystkich zwaśnionych plemion.
Wkrótce zapanuje nad nimi i przybierze imię chana morza traw Czyngis-chana.
Iggulden jest klasą dla siebie w gatunku powieści historycznej o epickim rozmachu.
Daily Mirror
Epicka powieść historyczna w najlepszym wydaniu: ekscytująca, trzymająca w napięciu, barwnie napisana i dobrze osadzona w faktach.
Publishers Weekly

Książka "Zdobywca. Tom 1. Narodziny Imperium" - Conn Iggulden - oprawa miękka - Wydawnictwo papierowy księżyc. Książka posiada 534 stron i została wydana w 2021 r.