pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Władca Północy

Autor książki:

Sharon Kay Penman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788365521125
ISBN: 978-83-6552-112-5
Data: 2016-07-11
28.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bestsellerowa powieść o zawiłych i usłanych sekretami losach wielkich rodów piętnastowiecznej Anglii.

Koleje losu Anne Neville, siłą poślubionej Edouardowi Lancasterowi, niespodziewanie się odmieniły. Jej mąż dokonał żywota pod Tewkesbury, tym samym Anne uwolniła się od niechcianego małżeństwa. Od zawsze zakochana w Ryszardzie, bracie króla Edwarda i księciu Gloucester, może wreszcie poślubić wybranka serca i poznać rozkosze oraz trudy macierzyństwa.

Z czasem Ryszard staje się wiernym towarzyszem rządów i królewskich wypraw wojennych brata, mimo jawnej niechęci i zazdrości królowej. Jako zasłużony wojownik i rycerz zostaje mianowany namiestnikiem północnej Anglii i wkrótce daje się poznać jako bardzo sprawny zarządca. Niebawem okaże się, jakim władcą jest Edward i jak trwała jest jego pozycja. Okrutne rozwiązanie problemu nieustannych szaleństw brata Jerzego nie będzie jedynym problemem króla. Nad wszystkim unosi się widmo tajemnicy, która już dwukrotnie zabrana do grobu nadal żyje i coraz bardziej zagraża władzy Edwarda.

We Władcy Północy - drugiej części trylogii o Ryszardzie III - wielkie uczucia i szlachetność przeplatają się z najniższymi ludzkimi pobudkami i małostkową zachłannością. Sharon Penman buduje misterną intrygę, w której każdy element, zależnie od zmiany aktualnej sytuacji w angielskiej polityce, może nieoczekiwanie oznaczać zupełnie co innego.

Książka "Władca Północy" - Sharon Kay Penman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r. Cena 28.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.