pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zdążyć przed Panem Bogiem

Autor książki:

Hanna Krall

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 123x197 mm
EAN: 9788308065549
ISBN: 978-83-0806-554-9
Data: 2018-09-27
19.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Kanoniczna książka, najsłynniejsza, obowiązkowa.

Literacki dokument o wyścigu ze śmiercią.

Od ponad czterdziestu lat Zdążyć przed Panem Bogiem pozostaje klasykiem polskiego reportażu i jedną z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku i losach polskich Żydów, jakie stworzyła literatura XX wieku.

To książka, która powstała z rozmów z Markiem Edelmanem, lekarzem, podczas wojny jednym z przywódców powstania.

Marek Edelman opowiada o wojnie i o medycynie. O tym, czym jest godna śmierć i godne życie. Jest to także opowieść o ludziach, którzy mu towarzyszyli - o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o pacjentach i o lekarzach.

- Pan Bóg już chce zgasić świeczkę, a ja muszę szybko osłonić płomień, wykorzystując Jego chwilową nieuwagę. Niech się pali choć trochę dłużej, niż On by sobie życzył. To jest ważne: On nie jest za bardzo sprawiedliwy. To jest również przyjemne, bo jeżeli się coś uda - to bądź co bądź Jego wywiodło się w pole?
- Wyścig z Panem Bogiem? Cóż to za pycha!
"Wiesz, kiedy człowiek odprowadza innych ludzi do wagonów, to może mieć z Nim później parę spraw do załatwienia. A wszyscy przechodzili koło mnie, bo stałem przy bramie od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy, czterysta tysięcy ludzi przeszło koło mnie". (fragment książki)
Na okładce najnowszego wydania znajduje się unikatowe zdjęcie Marka Edelmana w klinice profesora Jana Molla, jednego z twórców polskiej kardiochirurgii. Profesor Moll, z którym doktor Edelman współpracował, jest także jednym z bohaterów książki.

Książka "Zdążyć przed Panem Bogiem" - Hanna Krall - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2018 r. Cena 19.37 zł. Zapraszamy na zakupy!