pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Noc listopadowa

Autor książki:

Stanisław Wyspiański

Dane szczegółowe:
Wydawca: Greg
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375179927
ISBN: 978-83-7517-992-7
Data: 2021-03-25
17.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wydanie Nocy listopadowej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Noc listopadowa to utwór napisany przez Stanisława Wyspiańskiego, jednego z czołowych polskich dramatopisarzy.

W przedziwnym kręgu wydarzeń splatają się tutaj dwie płaszczyzny - realna, historyczna, na której jest rok 1830 i właśnie wybucha powstanie listopadowe, oraz mitologiczna, na której bogowie znani z mitologii greckiej wpływają na los powstania i decydują o przyszłości osób biorących w nim udział, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.

Wiadomo z historii, że powstanie zostało przegrane, ale perspektywa ontologiczna, jaką umożliwia spojrzenie na nie oczami greckich bogów, nadaje poświęceniu polskich patriotów zupełnie inny sens i gloryfikuje ofiarę z ich życia.

Książka "Noc listopadowa" - Stanisław Wyspiański - oprawa miękka - Wydawnictwo Greg. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.52 zł. Zapraszamy na zakupy!