pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Całe piękno świata

Autor książki:

Dominika Buczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788308075289
ISBN: 978-83-0807-528-9
Data: 2022-04-13
32.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Wzruszająca historia o powojennych losach dwóch rodzin - polskiej i niemieckiej, którym przyszło żyć pod jednym dachem.

Kobieca siła i determinacja w budowaniu nowego życia. Próba zrozumienia tych, którzy wydają się obcy. II wojna światowa dobiegła końca. Choć rany nie zdążyły się jeszcze zabliźnić, nadzieja na lepsze jutro rośnie z każdym oddechem. Polacy przesiedlają się na zachód, by znaleźć własny kąt w opuszczonych domach. Niemcy natomiast muszą zrezygnować z tego, co oni i ich przodkowie tworzyli przez wiele pokoleń. Dorka i jej mąż pochodzą z podhalańskiej wioski. To oni, jako jedni z pierwszych, zdecydują się przenieść na tak zwane Ziemie Odzyskane. Poręba ma być ich bezpieczną przystanią - z dala od biedy i dramatycznych wspomnień. Na miejscu okazuje się jednak, że nie będą jedynymi lokatorami w przydzielonym im domu.

Eva i Peter nie musieli walczyć o przetrwanie, choć wojna dotknęła także ich rodzinę. Wiodą dostatnie życie wraz z dziećmi we wsi, która jeszcze do niedawna nazywała się Lichtenwalde. Ich niezachwiana dotąd równowaga rozpłynie się, gdy w okolicy zacznie pojawiać się coraz więcej Polaków, a do ich domu wprowadzi się nieznajome małżeństwo. Z nieufności, niechęci i z trudem ukrywanej wrogości dwie kobiety usiłują budować codzienność pod jednym dache

Książka "Całe piękno świata" - Dominika Buczak - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!