pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zatrudnianie w podmiotach leczniczych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788381241601
ISBN: 978-83-8124-160-1
Data: 2017-12-14
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Szczególne uwarunkowania zatrudnienia w podmiotach leczniczych dotyczą zwłaszcza interesów osób zatrudniających i zatrudnionych, których pozycja na rynku pracy nie jest równa.

Zatrudnianie w zakładach leczniczych w praktyce odbywa się w ramach umów cywilnoprawnych, które wypierają klasyczny stosunek pracy. Wobec tego interesy osób zatrudnionych często wymagają ochrony w większym zakresie niż interesy podmiotu zatrudniającego, który ma przewagę ekonomiczną i organizacyjną nad pracownikiem medycznym. Z tego względu środki, którymi posługuje się ustawodawca w celu ochrony interesów podmiotów rynku pracy, muszą być zróżnicowane. Jednocześnie ustawodawca nie zawsze podejmuje działania legislacyjne w tym celu. Niekiedy wręcz można stwierdzić, że interes podmiotów zatrudniających lepiej chroni brak regulacji niż jej wprowadzenie. Brak regulacji stwarza możliwość regulowania danej kwestii w drodze umowy lub rokowań zbiorowych, co z reguły sprzyja interesowi podmiotów zatrudniających, będących silniejszą stroną stosunku zatrudnienia.

Publikacja porusza tematykę:
- szczególnych uwarunkowań zatrudnienia w podmiotach leczniczych,
- interesów osób zatrudniających i zatrudnionych oraz sposobów ich ochrony,
- ochrony socjalnej osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych w zakładach leczniczych,
- tych obszarów zatrudnienia, w których międzynarodowe, europejskie i polskie przepisy dotyczące ochrony zatrudnienia osób w podmiocie leczniczym zostały ujednolicone.

Książka "Zatrudnianie w podmiotach leczniczych" - Dorota Karkowska, Tomasz A. Karkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2017 r.