pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych

Autor książki:

Adam Lulek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 147 s.
Wymiar: 172x239 mm
EAN: 9788379721863
ISBN: 978-83-7972-186-3
Data: 2018-06-22
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest informacja. Posiadanie jej zmniejsza skalę niewiedzy o danym zjawisku, umożliwia ograniczenie ryzyka i niepewności oraz pozwala na sprawniejsze działanie. Synonimami informacji są: powiadomienie, zakomunikowanie, wiadomość.

Szczególnego rodzaju jest informacja pochodząca ze sprawozdań finansowych. Jej znaczenie jest duże, gdyż ma ona wpływ na postrzeganie przedsiębiorstwa generującego informację w gospodarce rynkowej. Informacja to oprócz danych liczbowych także dane opisowe i jakościowe na temat funkcjonowania danej jednostki gospodarczej. Powinny one charakteryzować się odpowiednimi cechami jakościowymi, tak aby osoby z nich korzystające były usatysfakcjonowane ich użytecznością i znalazły w sposób łatwy i szybki potrzebne informacje. Posłużą im one do podjęcia odpowiednich decyzji. Sprawozdania finansowe sporządzane przez przedsiębiorstwa są jednym z głównych źródeł tych informacji. Umożliwiają one ocenę tego, co się wydarzyło w przeszłości. Ponadto na ich podstawie można dokonać projekcji tego, co się może wydarzyć w przyszłości, mimo iż niewiele informacji przyszłościowych jest w nich zawartych.

Ze wstępu

Książka "Zastosowanie nowych technologii w publikowaniu sprawozdań finansowych dla inwestorów giełdowych" - Adam Lulek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka posiada 147 stron i została wydana w 2018 r.