pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym. Kulturowe...
książka:

Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym. Kulturowe uwarunkowania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788301171803
ISBN: 978-83-0117-180-3
Data: 2013-02-20
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym. Kulturowe uwarunkowania - Sylwia Białas - opis książki:

Umiejętność radzenia sobie w otoczeniu międzynarodowym jest jedną z najważniejszych kompetencji każdego menedżera. Podstawą sukcesu menedżera jest właściwa komunikacja. Aby ten cel osiągnąć, niezbędne jest zrozumienie postaw oraz zwyczajów współpracowników i przełożonych. Zadanie to jest utrudnione gdy pracuje się w otoczeniu międzynarodowym, w którym ścierają się różne postawy, wynikające z odmiennych uwarunkowań kulturowych. Uwzględnienie tych różnic w zarządzaniu zasobami ludzkimi jest bardzo ważne dla powodzenia każdego przedsięwzięcia. Autorka opisuje czym jest kultura narodowa, jakie są jej wymiary i artefakty. W przystępny sposób omawia wpływ kultury na poszczególne elementy zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Charakteryzuje kulturę narodową m.in. Francji, Anglii, Szwecji, czy Japonii, opisując jednocześnie praktyki zarządzania zasobami ludzkimi, przyjęte w tych krajach. Na koniec wskazuje problemy, które mogą wystąpić przy wprowadzaniu tych samych rozwiązań w różnych obszarach kulturowych. Prosty język, przejrzysta struktura i zawarte przykłady sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest ona znakomitym przewodnikiem zarządzania w otoczeniu międzynarodowym, skierowanym do menedżerów, pracowników działów HR, a także wszystkich, którzy łączą swoją karierę z międzynarodową organizacją. Sylwia Białas jest doktorem nauk ekonomicznych, pracownikiem Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka „Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym. Kulturowe uwarunkowania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 238 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym. Kulturowe..."
Produkty podobne:
Kapitał ludzki a zarządzanie wieloma - okładka książki
Kapitał ludzki a zarządzanie wieloma pokoleniami... Izabela Warwas, Justyna Wiktorowicz, Anna Jawor-Joniewicz
Zarządzanie zasobami ludzkimi w - okładka książki
Zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji.... Izabela Warwas, Anna Rogozińska-Pawełczyk