pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Zarządzanie z pasją

Dane szczegółowe:
Wydawca: Forum
Rok wyd.: 2000
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
Wymiar: 165 x 235 mm
EAN: 9788374120852
ISBN: 83-7412-085-1
Data:2001-01-21
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Zarządzanie z pasją - Konosuke Matsushita - opis książki:

Zarządzanie z pasją to historia Konosuke Matsushity - twórcy potęgi Matsushita Electric Corporation.
To dzięki niemu świat poznał takie marki jak Panasonic, Technics i korzysta ze sprzętu VHS. Konosuke zaczynał jako niewykształcony pomocnik w warsztacie rowerowym. Pod koniec życia zarządzał 200 fabrykami, wprowadził na rynek 15 000 produktów i zatrudniał ponad 270 000 pracowników. Uznano go za wizjonera i patriarchę japońskiego biznesu. Podobnie jak inni wielcy liderzy świata biznesu: Henry Ford, Jack Welch, Lee Iacocca, Sam Walton - już za życia stał się legendą. Sukces zawdzięczał swojej filozofii przywództwa - połączeniu siły przekonywania, zdrowego rozsądku i prostoty.
Dziś w znanej i prestiżowej Harvard Business School wykłada się teorię przywództwa wg koncepcji Konosuke Matsushity uznając, że jest to najbardziej postępowa droga prowadząca do sukcesu firm i korporacji.
Zarządzanie z pasją to wybór fragmentów wywiadów i rozmów z Konosuke Matsushitą przeprowadzonych w ciągu niemal całego jego życia. Jego wypowiedzi dotykają głównie problemów, z którymi menedżerowie spotykają się w swojej pracy zawodowej. Odpowiadają na pytania: jak ożywić i zdynamizować biznes, jak podejmować słuszne decyzje, jak przełamywać kryzysy menedżerskie i nie tracić wiary w siebie, albo też jak kształtować relacje z pracownikami i osiągnąć sukces.
Każdy rozdział tej książki to zbiór krótkich pytań i jasnych wyczerpujących odpowiedzi, opisanych zrozumiałym i barwnym językiem. Zarządzanie z pasją nie jest zbiorem skomplikowanych teoretycznych wywodów. To lektura, którą można zabrać w podróż, czytać fragmentami, nie tracąc jednocześnie nic z jej wartości. 94 problemy i 94 odpowiedzi dają 94 recepty na zarządzanie.
Zarządzanie z pasją to inspirująca historia dla wszystkich, dla których zarządzanie jest pracą, pasją czy koniecznym elementem edukacji. To książka dla menedżerów, ludzi biznesu, nauki, studentów. To książka dla tych wszystkich, dla których zarządzanie oznacza rozwój, innowację i jest niewyczerpanym źródłem motywacji i satysfakcji. Zapamiętajmy słowa Mistrza Matsushity: zysk jest tylko odpowiednią rekompensatą za właściwe działanie na rynku....

Książka „Zarządzanie z pasją” - oprawa miękka - Wydawnictwo Forum.

Książka posiada 186 stron i została wydana w 2000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie z pasją"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie - okładka książki
Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w... John Kotter, Holger Rathgeber, Peter Mueller, Spencer Johnson