pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Zarządzanie marketingowe biblioteką

autor:

Marlena Pigla

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788372052650
ISBN: 978-83-7205-265-0
Data: 2009-07-13
39.70  45.00  5.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zarządzanie marketingowe biblioteką - Marlena Pigla - opis książki:

Zarządzanie marketingowe biblioteką staje się dziś warunkiem niezbędnym jej prawidłowego funkcjonowania. Biblioteki powinny opracowywać i wdrażać strategie marketingowe po to, aby dotrzeć do szerokiego kręgu Czytelników z jak najlepszą ofertą i jak najlepiej spełnić swoją misję. Kwestie komunikacji marketingowej i budowania więzi ze środowiskiem użytkowników, metodyki prowadzenia badań marketingowych oraz praktyka działań na tym polu stanowią dziś ważny element działalności bibliotek oraz starań ich kadry zarządzającej i pracowników.

Ciągłe pojawianie się nowych technologii bibliotecznych, nowych typów zasobów, a także zmiany cech środowiska użytkowników wpływają na formę usług bibliotecznych. Pojawiło się też nowe zjawisko – określanie terminem Biblioteka 2.0, którego najważniejszą cechą jest interaktywność relacji pomiędzy Czytelnikiem a bibliotekarzem, tworzenie wokół biblioteki, zwłaszcza jej serwisu wirtualnego, społeczności zaangażowanych użytkowników, współtworzących treści związane z ofertą bibliotek. W odniesieniu do tych nowych trendów biblioteki redefiniują swe strategie marketingowe.

Książka stanowi zbiór materiałów inspirowanych tematyką zagadnień poruszanych na konferencji naukowej "Zarządzanie marketingowe biblioteką”, która odbyła się w dniach 17-19 października 2007 w Chorzowie. Organizatorem konferencji była Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie. Patronat nad konferencją objęła Komisja Zarządzania i Marketingu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że artykuły zawarte w niniejszym zbiorze staną się przyczynkiem do pogłębienia refleksji nad możliwością rozwijania zarządzania marketingowego w polskich bibliotekach w celu jak najlepszego zaspakajania potrzeb informacyjnych użytkowników bibliotek.

Książka „Zarządzanie marketingowe biblioteką” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie marketingowe biblioteką"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zarządzanie strategiczne i marketingowe - okładka książki
Zarządzanie strategiczne i marketingowe w bibliotekach Mariusz Nowak, Paweł Pioterek, Janina Przybysz
Produkty podobne:
HR Business Partner - okładka książki
HR Business Partner Grzegorz Filipowicz
Doskonalenie organizacji i procesów - okładka książki
Doskonalenie organizacji i procesów innowacyjnych Teresa Kraśnicka, Bartłomiej Gładysz, Aneta Kucińska-Landwójtowicz