pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zarys organogenezy. Różnicowanie się komórek w narządach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 510 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788301216825
ISBN: 978-83-0121-682-5
Data: 2021-05-13
73.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podręcznik dla studentów biologii, weterynarii i medycyny, a także dla doktorantów i pracowników naukowych zainteresowanych tą tematyką. Bogato ilustrowany podręcznik embriologii szczegółowej wnikliwie omawiający, zarówno od strony morfologicznej, jak i molekularnej, proces różnicowania się narządów u ptaków i ssaków.

W książce zostały opisane: nowoczesne metody badań embriologicznych, mechanizm gastrulacji i rozwój narządów pierwotnych, początkowy rozwój układu nerwowego, komórki grzebienia nerwowego, różnicowanie się i rozwój kończyn, rozwój układów krwionośnego i limfatycznego, przewodu pokarmowego, układu oddechowego, jamy ciała i krezki, narządy wydalnicze, rozwój narządów płciowych, gruczołów dokrewnych i powłoki zewnętrznej.

Każdy z rozdziałów składa się z dwóch części: opisu morfologicznego i wprowadzenia w mechanizmy rozwoju narządu i jego funkcji w okresie prenatalnym
.

Na końcu książki znajduje się aneks przedstawiający w uproszczeniu przebieg działania niektórych molekularnych mechanizmów związanych z różnicowaniem się narządów.

Książka "Zarys organogenezy. Różnicowanie się komórek w narządach" - Zofia Bielańska-Osuchowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 510 stron i została wydana w 2021 r. Cena 73.02 zł. Zapraszamy na zakupy!