pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zakuci w kajdany

Autor książki:

Katarzyna Bosowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Fenix Powstań do życia
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 141x208 mm
EAN: 9788364051814
ISBN: 978-83-6405-181-4
Data: 2016-12-07
Cena wydawcy: 23.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Przestrzeń dla rodziny
Przestrzeń dla rodziny 27.14 zł pozycja dostępna!

To książka o rozpaczy pogrążonych w nałogu i nadziei tych, którzy zdecydowali się na terapię. Wstrząsający opis ich przeżyć, doświadczeń, obaw i wiary - pomimo wszystko. Ukazuje problem alkoholizmu z kilku perspektyw: terapeuty uzależnień, pacjentów, a przede wszystkim ich matek, małżonków i dzieci.

Jest to książka o NICH i dla NICH. Także dla tych, którzy chcą im pomóc.

Przydzielono mi kuratora. Nic sobie z tego nie robiłem, miałem kilkudniowe przerwy w piciu, ale potem czułem się tak silny, że byłem przekonany, iż problem alkoholowy nie dotyczy mojej osoby. Sądziłem, że są gorsi ode mnie. Mogłem sobie spokojnie wypić piwko. Sądziłem, że nic się nie stanie. A jednak stało się.

Mam prośbę: zamknij oczy i wyobraź sobie, że stoję przed Tobą, a Ty walisz mnie pięścią w twarz tak mocno, że wpadam tyłem do wanny, odkręcasz zimną wodę i lejesz mnie z prysznica - długo, bo przecież nie umiem się wydostać. Ja płaczę, a Ty lejesz. Potrafisz to zobaczyć "na trzeźwo"?
Zakład Karny. Świat w świecie. Głód alkoholowy i narkotyczny, omamy i szaleństwo kaca. Trafiłem na grupę AA. Nie podobało mi się, ale czymś musiałem wypełnić nudę. Aż pewnego wieczoru moje życie zmieniła wypowiedź jednego 50-letniego mężczyzny.

Powiedział, że umarł jego syn, a on był wtedy pijany. Całe życie był pijany. I nigdy mu nie powiedział, że go kocha. I mówi mu to teraz, ale on go już nie słyszy. Ale usłyszałem go ja.

Książka "Zakuci w kajdany" - Katarzyna Bosowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Fenix Powstań do życia. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Być morze; bez-sen - okładka książki

Być morze; bez-sen

Krzysztof Gąsiorowski
Usidleni - okładka książki

Usidleni

Elżbieta Cichla-Czarniawska
nie pisz pan fraszek... - okładka książki

nie pisz pan fraszek...

Sergiusz Riabinin
Wierszopienia - okładka książki

Wierszopienia

Ryszard Ulicki
Miłość pięciogwiazdkowa - okładka książki

Miłość pięciogwiazdkowa

ks. Bogdan Król